Kevin de Bruyne (vľavo) a Erling Haaland sa tešia po strelenom góle v zápase 32. kola Premier League Crystal Palace - Manchester City. (Autor: TASR/AP)
TASR, REUTERS|6. apr 2024 o 15:45 (aktualizované 6. apr 2024 o 20:35)

Nezaváhal ani Arsenal, ktorý sa predbežne dostal na čelo.

LONDÝN. Futbalisti Arsenalu Londýn zvíťazili v sobotnom dueli 32. kola anglickej Premier League na pôde Brightonu 3:0 a v tabuľke poskočili na prvé miesto pred Liverpool FC.

Pred "The Reds" majú jednobodový náskok, zverencov Jürgena Kloppa však ešte čakal nedeľný duel proti Manchestru United. Obahjca titulu Manchester City figuruje o skóre na tretej priečke.

"Kanonieri" sa dostali do vedenia v 33. minúte, keď rozhodca odpískal pokutový kop po faule Tariqa Lampteyho na útočiaceho Gabriela Jesusa.

Zodpovednosť na seba prevzal krídelník Bukayo Saka, ktorý s prehľadom premenil. Po zmene strán zvýšil Kai Havertz a na konečných 3:0 upravil štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času Leandro Trossard.

De Bruyne sa blysol dvoma gólmi

"Citizens" v sobotu zdolali Crystal Palace 4:2, nad londýnskym tímom mali výraznú územnú i streleckú prevahu.

Dvoma gólmi sa na ich triumfe podieľal belgický stredopoliar Kevin de Bruyne, kapitán tímu zaznamenal aj asistenciu pri góle nórskeho kanoniera Erlinga Haalanda.

"Snažím sa ísť príkladom tým, čo robím na ihrisku," povedal De Bruyne. "Nebudem hovoriť ostatným, ako majú žiť svoj život, ale snažím sa to ukázať na ihrisku."

Druhý zásah v najvyššej anglickej súťaži si pripísal 19-ročný odchovanec City Rico Lewis. V drese domáceho tímu sa presadili Francúzi Jean-Philippe Mateta a Odsonne Edouard.

"Ako dieťa snívate o tom, že strelíte gól a budete oslavovať. Chcem dosiahnuť ešte viac gólov a asistencií," okomentoval Lewis.

"Hlavným cieľom bolo pokračovať v jazde. Je to ako každé iné preteky o titul. Musíme vyhrať každý zápas," doplnil.

Domáceho Matetu presný zásah potešil. "Skóroval som proti jednému z najväčších tímov na svete," povedal. "V druhom polčase však boli dôrazní. Majú dobrý tím," pochválil súpera.

Dúbravka s čistým kontom

Štvrté čisté konto v prebiehajúcej sezóne vychytal slovenský brankár Martin Dúbravka v drese Newcastlu United.

Jeho tím zvíťazil nad Fulhamom 1:0, o triumfe rozhodol v 81. minúte brazílsky stredopoliar Bruno Guimaraes. Newcastlu patrí so 44 bodmi ôsma priečka tabuľky.

Martin Dúbravka v zápase Premier League Fulham FC - Newcastle United.
Martin Dúbravka v zápase Premier League Fulham FC - Newcastle United. (Autor: TASR/PA via AP)

Po štyroch zápasoch bez víťazstva sa z plného bodového zisku tešia hráči West Hamu, ktorí triumfovali vo Wolverhamptone 2:1.

Z pokutového kopu sa presadil Lucas Paqueta a víťazný gól vsietil v 85. minúte James Ward-Prowse. Nevýrazná forma pokračuje pre štvrtú Aston Villu, ktorá doma remizovala so 16. Brentfordom 3:3.

V boji o účasť v Lige majstrov má trojbodový náskok pred piatym Tottenhamom, "kohúti" však majú dva zápasy k dobru.

V ďalšom stretnutí vybojoval nováčik z Lutonu prvé víťazstvo po desiatich zápasoch, Bournemouth zdolal 2:1. Burnley prehralo s Evertonom 0:1, obaja nováčikovia v tabuľke figurujú na zostupových pozíciách.

Premier League - 32. kolo:

Crystal Palace - Manchester City 2:4 (1:1)

Góly: 73. Clark, 90. Morris - 52. Tavernier

Wolverhampton Wanderers - West Ham United 1:2 (1:0)

Góly: 33. Sarabia (z 11 m) - 73. Paqueta (z 11 m), 85. Ward-Prowse

Brighton & Hove Albion - Arsenal FC 0:3 (0:1)

Góly: 33. Saka (z 11 m), 62. Havertz, 86. Trossard3

Tabuľka Premier League

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Dúbravka pomohol Newcastlu k výhre čistým kontom, De Bruyne režíroval triumf City