Futbalisti Liverpoolu oslavujú gól.
Futbalisti Liverpoolu oslavujú gól. (Autor: TASR/AP)
TASR|1. sep 2024 o 18:56 (aktualizované 1. sep 2024 o 19:11)

Futbalisti Chelsea neuspeli v londýnskom derby.

LONDÝN. Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v šlágri 3. kola anglickej Premier League na pôde Manchestru United 3:0.

O ich triumfe rozhodol dvoma gólmi v prvom polčase kolumbijský reprezentant Luis Diaz, po zmene strán pridal tretí zásah egyptský kanonier Mohamed Salah.

"The Reds" sú s deviatimi bodmi na druhom mieste tabuľky o skóre za Manchestrom City, v tejto sezóne ešte neinkasovali.

Liverpool v prestížnom derby už v 7. minúte dopravil loptu do siete, no gól Trenta Alexandra-Arnolda neplatil pre tesný ofsajd Salaha.

V 35. minúte hostia využili zlú rozohrávku Casemira, Salah našiel v šestnástke Diaza, ktorý hlavou prekonal Andreho Onanu - 0:1.

United mohli vyrovnať po delovke Noussaira Mazraouiho, s ktorou si Allison poradil a v 42. minúte udrel Liverpool druhýkrát.

Po prihrávke Salaha sa prízemnou strelou k žrdi opäť presadil Diaz.

V 56. minúte zasadil domácim definitívne k.o. Salah po ideálnej prihrávke od Dominika Szoboszlaia.

Hráči Newcastlu United zvíťazili nad Tottenhamom Hotspur 2:1. O triumfe domácich rozhodol v 78. minúte švédsky útočník Alexander Isak.

V londýnskom derby na Stamford Bridge medzi FC Chelsea a Crystal Palace sa zrodila remíza 1:1.

Newcastle sa ujal vedenia zásluhou Harveyho Barnesa, ktorý v 37. minúte strelou z prvej k vzdialenejšej ťrdi prekonal Guglielma Vicaria.

Spurs na začiatku druhého polčasu vyrovnali po vlastnom góle Dana Burna, no "straky" napokon strhli víťazstvo na svoju stranu, keď po rýchlej kontre Isak zužitkoval prihrávku Jacoba Murphyho.

Slovenský brankár Martin Dúbravka sedel na lavičke Newcastlu, prednosť dostal Nick Pope.