Chelsea sa doma opäť natrápila, o víťazstve však rozhodla v poslednej minúte

Christian Pulisic.
Christian Pulisic. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|24. apr 2022 o 17:03 (aktualizované 24. apr 2022 o 19:25)

Brighton neudržal dvojgólové vedenie.

LONDÝN. Nedeľné liverpoolske derby v 34. kole anglickej futbalovej ligy ovládol na Anfielde domáci tím, ktorý zdolal Everton 2:0.

"The Reds" sa strelecky presadili až v druhom polčase vďaka hlavičke Andyho Robertsona a presnému zakončeniu Divocka Origiho.

LFC je v tabuľke na druhom mieste, na vedúceho obhajcu Manchester City stráca jeden bod. Do konca zostáva päť kôl.

Domáci mali veľkú prevahu v držaní lopty, strelách či rohových kopoch, hostia ale spočiatku dobre bránili.

Sústredenému tlaku favorita ale napokon podľahli a v tabuľke sú na zostupovom 18. mieste. Na záchranu strácajú tri body, majú ale o zápas menej ako sedemnáste Burnley.

Futbalisti FC Chelsea zvíťazili v nedeľnom domácom zápase 34. kola anglickej ligy nad West Hamom United 1:0. V 90. minúte o tom rozhodol Američan Christian Pulisic.

Tri minúty predtým nepremenil domáci Jorginho penaltu, ktorú "The Blues" dostali potom, ako Craig Dawson fauloval v šestnástke a dostal červenú kartu. Rozhodca si zákrok overil v kooperácii s VAR.

Chelsea je v tabuľke na treťom mieste, pred štvrtým londýnskym Arsenalom má náskok päť bodov a zápas k dobru.

Premier League - 34. kolo:

Chelsea - West Ham 1:0 (0:0)

Gól: 90. Pulisic

ČK: 86. Dawson (West Ham)

Burnley - Wolverhampton 1:0 (0:0)

Gól: 66. Vydra

Brighton & Hove Albion - Southampton 2:2 (2:1)

Góly: 2. Welbeck, 44. Salisu (vlastný) – 45+4. a 54. Ward-Prowse

Liverpool - Everton 2:0 (0:0)

Góly: 62. Robertson, 85. Origi

Tabuľka Premier League

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Chelsea sa doma opäť natrápila, o víťazstve však rozhodla v poslednej minúte