Radosť hráčov Nottingham Forrest.
Radosť hráčov Nottingham Forrest. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|14. aug 2022 o 16:58 (aktualizované 14. aug 2022 o 19:33)

Tréneri Tuchel aj Conte dostali červené karty.

LONDÝN. Futbalisti Nottinghamu Forrest zvíťazili v nedeľňajšom zápase 2. kola anglickej ligy nad West Hamom 1:0.

Jediný gól zápasu strelil na konci prvého polčasu Taiwo Awoniyi, ktorý dal "kladivárom" gól do šatne. Padol krátko po tom, ako hosťom neuznal presný zásah systém VAR.

Šancu na vyrovnanie mali v 65. minúte, no Declan Rice nepremenil pokutový kop.

Nováčik z Nottinghamu zvíťazil hneď vo svojom prvom domácom zápase novej sezóny anglickej Premier League. Pripísal si tak prvý triumf v sezóne.

Vo večernom zápase futbalisti Chelsea len remizovali s Tottenhamom 2:2. Jeden bod pre hostí zaistil v šiestej minúte nadstaveného času Harry Kane.

Jeho tím tak prerušil šnúru piatich prehier s týmto súperom.

Skóre stretnutia otvoril po necelých dvadsiatich minútach Kalidou Koulibaly a hostia dokázali vyrovnať až v druhom dejstve, keď brankára Edouarada Mendyho prekonal Pierre-Emile Höjbjerg.

Londýnčania však zakrátko odpovedali gólom Reecea Jamesa a zdalo sa, že je rozhodnuté. V úplnom závere sa však po rohu presadil Kane. Pred gólom rozhodca neodpísal zákrok Cristiana Romera na Marca Cucurellu.

Vo vybičovanom londýnskom derby vzplanuli vášne aj na striedačkách a obaja tréneri dostali v závere červené karty.