Bukayo Saka.
Bukayo Saka. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|12. aug 2023 o 16:09 (aktualizované 12. aug 2023 o 20:54)

Oba góly dal Arsenal v prvom polčase.

LONDÝN. Futbalisti Arsenalu Londýn vyhrali v úvodnom kole anglickej Premier League na domácej pôde proti Nottinghamu 2:1. Oba góly strelili domáci v prvom polčase v priebehu šiestich minút.

Najskôr sa presadil v 26. minúte Eddie Nketiah po krásnej prihrávke Gabriela Martinelliho, ktorý posúval loptu "Zidanovkou".

Ten druhý strelil anglický reprezentant Bukayo Saka, ktorý to napriahol z hranice šestnástky do ľavého horného rohu a brankár Turner bol bezmocný.

Nottingham sa pokúsil vrátiť do zápasu kontaktným gólom z 82. minúty, no vyrovnať sa mu nepodarilo.

Zápas sa musel začať o 30 minút neskôr. Problémom boli turnikety na Emirates Stadium.

Futbalisti Brightonu suverénne zvíťazili v sobotnom zápase prvého kola Premier League nad nováčikom súťaže Luton Town FC 4:1.

Domácich poslal do vedenia v 36. minúte Solly March a v 71. zvýšil na 2:0 z penalty Joao Pedro.

O desať minút neskôr premenil jedenástku na druhej strane aj Carlton Morris a strelil historický prvý gól Lutonu v prvom zápase v Premier League. Domáci však nepripustili drámu a v závere pridali góly Simon Adingra a Evan Ferguson.

Fulham vyhral nad Evertonom 1:0. Slovenský brankár Marek Rodák sedel na lavičke náhradníkov.

Bournemouth na domácom trávniku remizoval s West Hamom United 1:1 vďaka gólu Dominica Solankeho z 82. minúty.

Nový tréner domácich Andoni Iraola si tak pri debute pripísal bod. Za hostí skóroval v 51. minúte Jarrod Bowen.

Daľší nováčik Sheffield United podľahol Crystal Palaceu 0:1. Víťazný gól strelil Odsonne Edouard.

Premier League - 1. kolo:

Arsenal Londýn - Nottingham Forest 2:1 (2:0)

Góly: 26. Nketiah, 32. Saka - 82. Awoniyi

Bournemouth - West Ham 1:1 (0:0)

Góly: 82. Solanke - 51. Bowen

Brighton - Luton Town 4:1 (1:0)

Góly: 36. March, 71. Pedro (z 11 m), 85. Adingra, 90.+5 Ferguson - 81. Morris (z 11 m)

Everton - Fulham 0:1 (0:0)

Gól: 73. De Cordova-Reid

/brankár M. Rodák sedel na lavičke náhradníkov (Fulham)/

Sheffield United - Crystal Palace 0:1 (0:0)

Gól: 50. Edouard

Newcastle United - Aston Villa 5:1 (2:1)

Góly: 6. Tonali, 16. a 58. Isak, 77. Wilson, 90.+1 Barnes - 11. Diaby

/Dúbravka sedel na lavičke náhradníkov domácich/

Tabuľka Premier League

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»VIDEO: Arsenal rozhodol o výhre dvomi krásnymi gólmi. Newcastle deklasovalo Aston Villu