Haaland vyrovnal rekord Salaha, Chelsea prehrala ďalší zápas

Erling Haaland.
Erling Haaland. (Autor: TASR/ PA via AP)
TASR|15. apr 2023 o 15:45 (aktualizované 15. apr 2023 o 21:00)

Dvoma gólmi sa zaskvel Ollie Watkins z Aston Villy.

LONDÝN. Futbalisti Manchestru City znížili náskok Arsenalu na čele Premier League na tri body. V sobotnom zápase 31. kola zdolali doma Leicester 3:1.

Dvoma gólmi sa blysol nórsky kanonier Erling Haaland, s 32 zásahmi v sezóne vyrovnal ligový rekord Mohameda Salaha z ročníka 2017/18.

Haaland skóroval proti Leicesteru v 13. a 25. minúte a zvýšil náskok favorita už na 3:0. Úvodný gól zaznamenal po necelých piatich minútach John Stones.

Kouč Pep Guardiola stiahol Haalanda z ihriska v prestávke. Rekordný zápis Salaha z FC Liverpool (v 38-kolovom formáte súťaže) bude môcť prekonať v nasledujúcich ôsmich kolách.

Nór v tejto sezóne nastrieľal už 47 gólov vo všetkých súťažiach. Absolútny strelecký rekord anglickej najvyššej súťaže držia Andrew Cole a Alan Shearer s 34 gólmi v čase, keď sa hralo ešte 42 kôl v jednom ročníku.

Chelsea prehrala doma s Brightonom 1:2 a v najvyššej súťaži neokúsili radosť z triumfu už päť kôl. V tabuľke sú až na jedenástom mieste, Brighton je siedmy.

Bodovo naprázdno vyšiel aj piaty Tottenham, ktorý podľahol Bournemouthu 2:3. O triumfe hostí rozhodol v 95. minúte striedajúci Dango Ouattara.

Aston Villa vyhrala piaty ligový duel za sebou, keď zdolala Newcastle United 3:0 a trojbodový zápis zaznamenala už v siedmom z uplynulých ôsmich kôl.

Dvoma gólmi a jednou asistenciou pri otváracom góle Jacoba Ramseyho, sa v drese úspešného tímu blysol vo forme hrajúci útočník Ollie Watkins.

Domáci si v tabuľke upevnili šiestu priečku. Newcastle prehral po piatich víťazstvách a je priebežne tretí, Aston Villa na neho stráca už iba šesť bodov.

Na lavičke hostí sedel slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka.

Fulham na lavičke s Marekom Rodákom uspel na ihrisku Evertonu 3:1 a tešil sa z plného zisku po štyroch predchádzajúcich ligových prehrách za sebou.

Premier League - 31. kolo:

Aston Villa - Newcastle United 3:0 (1:0)

Góly: 14. Son, 88. Danjuma - 38. Viňa, 51. Solanke, 90.+5 Ouattara

Manchester City - Leicester City 3:1 (3:0)

Góly: 13. a 25. Haaland (prvý z 11m), 5. Stones - 75. Iheanacho

Tabuľka Premier League

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Haaland vyrovnal rekord Salaha, Chelsea prehrala ďalší zápas