Bamford po vystriedaní plakal, Leeds však otočil šialený zápas

Radosť futbalistov Leedsu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|18. mar 2022 o 23:21 (aktualizované 18. mar 2022 o 23:32)

Premier League - 30. kolo:

Wolverhampton - Leeds 2:3 (2:0)

Góly: 26. Castro, 45.+11 Trincao - 63. Harrison, 66. Rodrigo, 90.+1 Ayling

ČK: 53. Jimenez (Wolverhampton) po 2. ŽK

BRATISLAVA. Futbalisti Wolverhamptonu Wanderers prišli v piatkovom dueli 30. kola Premier League o dvojgólový náskok a prehrali doma s Leedsom United 2:3.

Od prvých minút sa hralo s vysokým nasadením, veľmi tvrdo a diváci boli svedkami viacerých ošetrení či striedaní. Už v prvom polčase musela nútene striedať štvorica hráčov, z toho traja na strane Leedsu.

Už po 23 minútach sa zápas skončil pre útočníka hostí Patricka Bamforda. Tomu sa zranenia lepia na päty a po vystriedaní sa neubránil slzám.

Navyše, jeho tím po prvom polčase prehrával 0:2, keď sa postupne zapísali do listiny strelcov Jonny Castro a Trincao. Wolverhampton mal zápas jasne pod kontrolou, no v 53. minúte bol vylúčený Raúl Jiménez.

Pri strete s mexickým útočníkom prišiel Leeds aj o brankára Illana Mesliera.

Hostí tento moment povzbudil a išli si minimálne za remízou. Napokon však získali plný počet bodov. O triumfe Leedsu rozhodol v nadstavenom čase Luke Ayling. Hostia naplno zabodovali po ôsmich zápasoch bez víťazstva.

Tabuľka Premier League

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Bamford po vystriedaní plakal, Leeds však otočil šialený zápas