Liverpool dosiahol kurióznu výhru, zachránili ho vlastné góly súpera

Obranca klubu Leicester City Wout Faes.
Obranca klubu Leicester City Wout Faes. (Autor: TASR/AP)
TASR|30. dec 2022 o 23:25

Z víťazstva sa tešil aj Brentford.

LONDÝN. Futbalisti Liverpoolu ukončili kalendárny rok 2022 úspešne. Na domácom štadióne Anfield Road si poradili s hráčmi Leicestru City 2:1.

V zápase 18. kola anglickej Premier League prehrávali od 4. minúty po góle Kiernana Dewsburyho-Halla, ale ešte do polčasu dokázali skóre otočiť, keď si dal dva kuriózne vlastné góly belgický obranca Wout Faes.

"The Reds" si po štvrtej ligovej výhre za sebou poistili v tabuľke šiestu priečku. Na piaty Manchester United strácajú bod, ten má však zápas k dobru.

V prvom piatkovom stretnutí Brentford zvíťazil na pôde West Hamu 2:0. "Kladivári" utrpeli piatu ligovú prehru v rade, keď skórovali Toney a Dasilva.

Premier League - 18. kolo:

FC Liverpool - Leicester City 2:1 (2:1)

Góly: 38. a 45. Faes (oba vl.) - 4. Dewsbury-Hall

West Ham United - Brentford FC 0:2 (0:2)

Góly: 18. Toney, 43. Dasilva

Tabuľka Premier League

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Liverpool dosiahol kurióznu výhru, zachránili ho vlastné góly súpera