Gerrard neuspel pri návrate na Anfield, favoritov spasili penalty

Steven Gerrard sa zdraví s Mohamedom Salahom.
Steven Gerrard sa zdraví s Mohamedom Salahom. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|11. dec 2021 o 15:30 (aktualizované 11. dec 2021 o 20:28)

Jeden gól stačil Liverpoolu i klubom z Manchestru.

LONDÝN. Futbalisti Manchestru City zdolali v sobotňajšom zápase 16. kola anglickej Premier League hráčov Wolverhampton 1:0.

Po prvom polčase bolo skóre nerozhodné, no práve v nadstavenom čase úvodného dejstva sa udial zásadný moment celého zápasu.

Mexičan Raúl Jiménez dostal žltú kartu po faule na Rodriho v strede ihriska. Následne mu nedovolil rozohrať, za čo bol potrestaný druhýkrát. Oba žlté tresty, po ktorých putoval predčasne pod sprchy, delilo len 31 sekúnd.

Raúl Jiménez (vpravo) dostáva červenú kartu od rozhodcu Jonathana Mossa.
Raúl Jiménez (vpravo) dostáva červenú kartu od rozhodcu Jonathana Mossa. (Autor: TASR/AP)

Po zmene strán mali domáci jednoznačnú prevahu, na bránu súpera vyslali až osem streleckých pokusov. Rozhodujúci gól strelil v 66. minúte Raheem Sterling, ktorý premenil penaltu a strelil svoj 100. gól v Premier League.

Prenasledovatelia "The Citizens" nezaváhali. Liverpool zvíťazil doma nad Aston Villou zásluhou premenenej penalty Mohameda Salaha v 67. minúte.

Hostia, ktorých z pozície trénera viedol niekdajší kapitán a legenda Liverpoolu Steven Gerrard, favoritovi vzdorovali, ale nebodoval nedokázali.

O bod menej ako Liverpool má Chelsea, tri body v dueli proti Leedsu (3:2) jej zachránil až vo štvrtej minúte nadstavenia Jorginho. Taliansky reprezentant v zápase skóroval dvakrát, oba zásahy prišli z bieleho bodu.

Gólom z pokutového kopu rozhodol o svojom víťazstve aj Manchester United. Trápenie "červených diablov" na pôde Norwichu ukončil až Cristiano Ronaldo, ktorý z bieleho bodu chladnokrvne prekonal Tima Krula.

Premier League - 16. kolo:

Manchester City - Wolverhampton 1:0 (0:0)

Gól: 66. Sterling (z 11 m)

ČK: 45+2. Jiménez (Wolverhampton) po druhej ŽK

Arsenal - Southampton 3:0 (2:0)

Góly: 21. Lacazette, 27. Ödegard, 62. Gabriel

Chelsea - Leeds United 3:2 (1:1)

Góly: 58. a 90.+4. Jorginho (oba z 11 m), 42. Mount - 28. Raphinha (z 11 m), 83. Gelhardt

Liverpool - Aston Villa 1:0 (0:0)

Gól: 67. Salah (z 11 m)

Norwich - Manchester United 0:1 (0:0)

Gól: 75. Ronaldo (z 11 m)

Tabuľka

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Gerrard neuspel pri návrate na Anfield, favoritov spasili penalty