Angel Gomes
Angel Gomes (Autor: SITA/AP)
TASR|19. aug 2024 o 09:10

Po zákroku ostal ležať v bezvedomí.

LILLE. Anglického futbalistu Angela Gomesa z OSC Lille už prepustili z nemocnice po tom, čo v sobotňajšom zápase úvodného kola francúzskej Ligue 1 na pôde Stade Reims utrpel vážne zranenie hlavy.

Gomes sa v 11. minúte čelne zrazil s domácim Amadoum Konem a zostal ležať na trávniku v bezvedomí. Zápas rozhodcovia prerušili a polhodinu sa nehralo. Nakoniec hostia z Lille zvíťazili 2:0.

"Som v poriadku a späť doma. Postarali sa o mňa a cítim sa dobre. Chcem sa poďakovať všetkým zdravotníkom z klubu i z nemocnice, ktorí sa o mňa starali. Bola to šialená kolízia, takéto veci sa vo futbale stávajú. Ale najdôležitejšie je, že som v poriadku," odkázal v nedeľu večer 23-ročný Gomes prostredníctvom sociálnej siete. Kone dostal za svoj zákrok červenú kartu.

Rozhodcovia nadstavili v prvom polčase 34 minút. Keď v závere úvodného dejstva strelil gól Bafode Diakite, vytiahol Gomesov dres s číslom osem a ukázal ho do kamery. Gólovú poistku pridal v závere Jonathan David.

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»Bola to šialená kolízia, reagoval. Gomesa po vážnom zranení prepustili z nemocnice