Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Najdrahší hráč v dejinách Manchester City. Mohol to byť Škriniar?

Stanislav Lobotka (v strede) a Milan Škriniar (vľavo) patria k najžiadanejším hráčom na prestupovom trhu. (Autor: TASR)
Pavol Spál|Publikované 30. jan 2018 o 23:11

Lobotka a Škriniar patria k najžiadanejším hráčom na futbalovom trhu. Ako sa darí ich bývalým spoluhráčom z reprezentácie do 21 rokov?

BRATISLAVA. Čo sa ešte pred pol rokom zdalo úplne absurdné, je dnes blízko reality. Slovák Milan Škriniar sa môže stať najdrahším obrancom v dejinách futbalu, aj keď zimný prestupový termín zrejme premešká. Predurčuje ho na to jeho vek, kvalita i situácia na futbalovom trhu.

Svetovým rekordérom sa stal začiatkom januára Virgil van Dijk. Liverpool zaplatil za 26-ročného Holanďana 75 miliónov libier.

Škriniarov agent Karol Csontó priznal, že jeden z najbohatších klubov sveta ponúkol za slovenského obrancu sumu okolo 65 miliónov eur, čo však jeho súčasný zamestnávateľ Inter Miláno odmietol.

„Podľa mňa by musela byť ponuka vysoko nad päťdesiat miliónov eur. Milan patrí medzi najlepších obrancov sveta, pritom má iba dvadsaťdva,“ vysvetľuje Csontó.

Škriniara si dnes môže dovoliť kúpiť iba päť najbohatších klubov sveta. Zástupcovia Barcelony, Realu Madrid, Manchester United, Paríž Saint Germain či Manchester City ho sledujú.

Ktorý z nich ponúkol za Slováka spomínanú sumu, Csontó neprezradil. Dá sa to však vytušiť. Manchester City urgentne hľadal stopéra a práve Škriniar by typovo vyhovoval plánom trénera Pepa Guardiolu.

Nakoniec v utorok Citizens kúpili z Athletica Bilbao 22-ročného stopéra Aymerica Laporteho - a práve za spomínaných 65 miliónov eur.

Je to náhoda?

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články