Tréner FC Liverpool Arne Slot po víťazstve v Lige majstrov nad AC Miláno.
Fotogaléria (11)
Tréner FC Liverpool Arne Slot po víťazstve v Lige majstrov nad AC Miláno. (Autor: TASR/AP)
TASR|18. sep 2024 o 12:35

Liverpool v šlágri večera otočil skóre na San Sire.

MILÁNO. Futbalisti FC Liverpool sa otriasli po nečakanej víkendovej prehre s Nottinghamom Forest v rámci anglickej Premier League.

V šlágri úvodného dňa nového ročníka Ligy majstrov zvíťazili na pôde AC Miláno 3:1 a novému trénerovi Arnemu Slotovi, ktorý v utorok oslávil 46. narodeniny, tak dali najlepší možný dar.

"Bolo skvelé osláviť narodeniny na takomto štadióne a potom zvíťaziť. Po piatich minútach by som to nehovoril, ale potom to išlo celkom dobre," uviedol niekdajší kouč Feyenoordu po stretnutí.

Skóre na San Sire otvoril v tretej minúte krídelník Christian Pulisic, ale ešte pred zmenou strán otočili Ibrahima Konate a kapitán hostí Virgil van Dijk. Na konečných 3:1 upravil v 67. minúte Dominik Szoboszlai.

Jubilejný zápas pre Van Dijka

Holandský kouč bol nadšený, že jeho zverencov neťažila sobotná prekvapivá prehra s Nottighamom 0:1 ani vedenie milánskeho klubu.

"Veľmi dobre sa pozeralo na to, akým spôsobom sme tento zápas vyhrali, pričom sme prehrávali a v hlavách sme mali neúspech z Premier League. Cítili sme, že po všetkom tom úsilí príde odmena.

Fotogaléria zo zápasu AC Miláno - Liverpool FC, Liga majstrov (1. kolo)

Počas prvých štyroch alebo piatich minút sme strácali loptu. Potom sme však v jej držaní dominovali a k ich brejkom to neviedlo," skonštatoval Slot, ktorý mužstvo prebral v júli po Jürgenovi Kloppovi.

Strelec víťazného gólu Van Dijk oslávil jubilejný 50. zápas v Lige majstrov: "Som veľmi hrdý, že po náročnom začiatku tu stojím s 50 štartmi, gólom a víťazstve na San Sire. Spôsob, akým sme po úvode hrali, bol vynikajúci."

Kapitán "The Reds" sa vyjadril aj na adresu nového trénera.

"Prišiel a má svoje nápady. Občas došlo k malým, jemným zmenám v držaní lopty a stavaní sa do pozícií, ale nie je to až také odlišné.

Zažili sme úžasné chvíle pod vedením Jürgena Kloppa a dúfajme, že ich budeme mať aj za Arneho Slota," povedal pre oficiálny web UEFA.

Rozdiel robili detaily

Pod taktovkou nového kouča štartovalo aj Miláno, ktoré vyhralo len jeden z piatich zápasov tejto sezóny.

Portugalský kormidelník Paulo Fonseca priznal, že z pohľadu jeho tímu šlo všetko dole vodou po inkasovaní vyrovnávajúceho gólu.

"Nemyslím si, že nám chýbal správny prístup. Verím, že sme začali dobre, ale po inkasovaní mužstvo stratilo rovnováhu a začalo robiť chyby. Tie sú proti tímu, akým je Liverpool, rozhodujúce," skonštatoval po súboji.

Podobne to videl aj kapitán "rossoneri" Davide Calabria: "Je to ťažká chvíľa. Začali sme dobre, ale potom nám niečo chýbalo. Mali sme a mohli sme si viesť lepšie, rozdiel robili detaily."

Miláno bude v Lige majstrov aj jedným zo súperov Slovana Bratislava, na Tehelné pole sa predstaví 26. novembra. "Belasých" čakal debut v LM v stredu večer na pôde Celticu Glasgow.

0

Domov»Futbal»Liga majstrov»Liverpool sa oklepal z nečakanej prehry. Kapitán verí, že zažije ďalšiu úspešnú éru