Gólová radosť Slovákov v kvalifikačnom zápase J-skupiny na ME 2024 Slovensko - Lichtenštajnsko. (Autor: TASR)
Ivan Mriška|11. sep 2023 o 21:20

Slovenskí reprezentanti zaznamenali famózny začiatok.

BRATISLAVA. Podobný vstup si slovenský reprezentačný futbal nepamätá. Slovensko viedlo v 6. minúte nad Lichtenštajnskom v J-skupine v rámci kvalifikácie na EURO 2024 jasne 3:0.

Tri góly za necelých šesť minút od začiatku zápasu ešte slovenská reprezentácia nikdy predtým nestrelila.

Už v 1. minúte sa presadil Dávid Hancko, ktorý preloboval brankára hostí. Hanckov gól v 10. sekunde je najrýchlejší v histórii slovenskej reprezentácie. Prekonal zásah Szilárda Németha z 18. sekundy v zápase Slovensko - Azerbajdžan z roku 2001.

„Mali sme to nacvičené, situáciu sme trénovali. Máme ju ako variantu po výkope a som rád, že nám to padlo. Lepší vstup sme si nemohli priať,“ pre Sport TV hodnotil Dávid Hancko.

V 3. minúte to bolo 2:0, keď skóroval Ondrej Duda. Najlepší vstup Slovenska v histórii dokonal v 6. minúte Róbert Mak.

„Čo sme si povedali v kabíne sme dodržali. Súper veľa futbal nechcel hrať. Teším sa, že konečne sme boli efektívni, čo nás v predchádzajúcich zápasoch trápilo najviac.

Dnes to boli povinné tri body. Zostávajú nám dva zrazy, na ktoré sa musíme koncentrovať,“ dodal Hancko.

Reprezentácia Lichtenštajnska nevyhrala vyše tridsať zápasov v rade. Naposledy na jeseň 2020 triumfovala v Luxembursku.

Tabuľka skupiny J v kvalifikácii EURO 2024

Domov»Futbal»Reprezentácie»VIDEO: Hancko sa zapísal do histórie. Slováci dali za šesť minút tri góly!