Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Francúzom sme vyrobili galeje

Sportnet|Publikované 18. jan 2008 o 23:00

Tréner obhajcov titulu Claude Onesta nepredpokladal, že sa jeho tím so Slovákmi tak natrápi.

Tréner obhajcov titulu Claude Onesta nepredpokladal, že sa jeho tím so Slovákmi tak natrápi.

Radikálnou zmenou myslenia prešli počas úvodného dňa francúzski hádzanári. Obhajcovia titulu hľadeli pred stretnutím so Slovákmi, z ktorých si naposledy v Bazileji urobili trhací kalendár (35:21), zvrchu. Pár minút po zápase a výhre 32:31 im niektorí blahoželali k výbornému výkonu.

„Upracované víťazstvo,“ hlásal sebavedome titulok denníka L'Equipe, no francúzsky kouč Claude Onesta mal nervy do posledných sekúnd. „Mali a chceli sme vyhrať vyššie, ale mne aj to víťazstvo o jediný gól stačí. Lepšie ako remíza. Beriem to ako zvonenie na poplach. Všetko, čo sme si pred zápasom povedali, sme porušili. To je neprípustné. Hráči by mali byť zvyknutí na takéto zápasy, no hrali so zatiahnutou ručnou brzdou. Nenapadlo by mi, že si v závere druhého polčasu nebudem môcť dovoliť šetriť pár hráčov základnej zostavy,“ priznal francúzskym médiám.

Slováci odmietli byť fackovacím panákom a Onestovu družinu vyplašili. „Hovoril som im, nekalkulujte. Investujte. Ak do toho nedáte všetko, vzniknú galeje. Slováci však hrali výborne od začiatku do konca. Hrali nadšene, kým my neisto. A slovenský brankár (Štochl) chytal fantasticky,“ vyslovil sa kouč, ktorý šéfuje Francúzom od roku 2001.

Najlepšiemu strelcovi súčasného kádra Jeromemu Fernadezovi (nastrieľal vyše 950 gólov) imponoval František Šulc. „Slováci nemali čo stratiť, no takto koncentrovane som ich ešte hrať nevidel. A tá päťka (Šulc - pozn. red.) hrala famózne.“ chválil spojku druholigového Düsseldorfu bombardér španielskej Barcelony.

Pivot Bertrand Gille zostal pokojný. „Nič sa nedeje, oddýchneme si a nabehneme v sobotu na Švédov. Slovákov sme len trochu podcenili, to je všetko,“ dodal legionár Hamburgu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.