Martin Furcade (vľavo) a Quentin Fillon Maillet v Ruhpoldingu 2020. (Autor: Matthias Schrader - TASR/AP)

Svetový pohár v biatlone 2019/2020 - Ruhpolding (Nemecko)

1.Martin FourcadeFrancúzsko31:26,8 min (0 tr. okr.)
3.Vetle Sjaastad ChristiansenNórsko+46,0 s (1)
4.Simon DesthieuxFrancúzsko+46,1 s (1)
5.Benedikt DollNemecko+52,2 s (1)
6.Emilien JacquelinFrancúzsko+1:04,9 min (3)

RUHPOLDING. Francúzsky biatlonista Martin Fourcade triumfoval vo štvrtkových stíhacích pretekoch na 12,5 km v rámci 5. kola Svetového pohára v nemeckom Ruhpoldingu a upevnil si post lídra seriálu.

Fourcade strieľal bez chyby

Na strelnici neurobil ani jednu chybu a v cieli mal pred krajanom Quentinom Fillonom Mailletom náskok 17,6 sekundy. Tretí skončil Nór Vetle Sjaastad Christiansen (+46,0). Slováci sa do stíhačky nekvalifikovali.

Fourcade obhájil víťazstvo zo štvrtkového šprintu. Na štarte mal náskok iba tri sekundy na krajana Fillona Mailleta a obaja od začiatku bežali bok po boku.

Na prvej a ani na druhej streľbe neurobili ani jednu chybu a pred tretím Nemcom Benediktom Dollom mali v polovici trate náskok 22 sekúnd.

Dôležitá bola tretia streľba v stoji, na ktorej Fillon Maillet nechal stáť jeden terč a Fourcade tak už išiel vpredu osamotený.

Francúzskemu pódiu zabránil Christiansen

Pred krajanom mal vtedy náskok 19 sekúnd, trojicu Francúzov na čele pretekov priebežne dopĺňal Simon Desthieux (+33 s).

Fourcade potvrdil skvelú fazónu aj v poslednej streľbe v stoji a neohrozene si prišiel po prvenstvo pred Fillonom Mailletom. Súboj trojčlennej skupiny o tretiu priečku získal pre seba Christiansen.

Pre tridsaťjedenročného Fourcada to bolo už štvrté víťazstvo za sebou a celkovo piate v prebiehajúcej sezóne.

Na budúci týždeň pokračuje Svetový pohár 6. kolom v slovinskej Pokljuke ako generálka na februárový svetový šampionát v Anterselve.

Priebežné poradie Svetového pohára v biatlone 2019/2020 (po 11 z 24 súťaží)

1.Martin FourcadeFrancúzsko507 b
2.Quentin Fillon MailletFrancúzsko436 b
3.Simon DesthieuxFrancúzsko435 b
4.Tarjei BöNórsko391 b
5.Alexander LoginovRusko390 b
6.Emilien JacquelinFrancúzsko380 b

Priebežné poradie v hodnotení stíhacích pretekov (po 3 zo 6 súťaží)

1.Quentin Fillon MailletFrancúzsko140 b
2.Martin FourcadeFrancúzsko127 b
3.Emilien JacquelinFrancúzsko124 b
4.Johannes Thingnes BöNórsko120 b
5.Tarjei BöNórsko117 b
6.Alexander LoginovRusko113 b
Domov»Zimné športy»Biatlon»Fourcade vyhral v Ruhpoldingu aj stíhacie preteky a upevnil si pozíciu lídra