Ružomberok zlomil streleckú smolu, opäť však nevyhral

Ružomberský útočník Martin Regáli.
Ružomberský útočník Martin Regáli. (Autor: Rudolf Maškurica)
Sportnet, TASR|10. sep 2021 o 19:02 (aktualizované 10. sep 2021 o 22:21)

Ružomberok je remízovým kráľom súťaže.

ZLATÉ MORAVCE. Futbalisti MFK Ružomberok sú v prebiehajúcej sezóne stále bez prehry. V piatkovej predohrávke 7. kola remizovali na pôde Zlatých Moraviec 2:2 a svoju bilanciu upravili na jednu výhru a päť remíz.

Zverenci trénera Petra Struhára boli v zápase aktívnejší, ale dlho sa nevedeli strelecky presadiť. Ich 271-minútové čakanie na ligový gól ukončil až Martin Regáli, ktorý najlepšie reagoval na tečovanú strelu Fabiša - 0:1.

Záver polčasu sa niesol v znamení VAR-u, ktorý skúmal situáciu v šestnástke po ktorej sa zdalo, že Čögley zahral rukou. Rozhodca však penaltu nenariadil.

Po zmene strán sa blysol Regáli aj gólovou asistenciou. Rodák z Prešova sa presadil cez Tótha na ľavej strane a jeho nezištnú prihrávku využil Dalibor Takáč. Zdalo sa, že Ružomberok smeruje za víťazstvom, no opak bol pravdou.

V 71. minúte zaznamenal striedajúci Karol Mondek kontaktný gól a o jedenásť minút neskôr domáci vyrovnali. Maslo si po centri do šestnástky nerozumel so svojim brankárom, k lopte sa dostal Matúš Čonka a poslal loptu do opustenej brány.

Zlaté Moravce sa ziskom bodu posunuli na 10. miesto pred štvorbodové Pohronie. Nezdolanému Ružomberku patrí siedme miesto tabuľky.

Fortuna liga - 7. kolo:

Zlaté Moravce - Ružomberok 2:2 (0:1)

Góly: 71. Mondek, 82. Čonka - 39. Regáli, 55. Takáč

/Zostavy a podrobné štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>/

Hlasy po zápase:

/zdroj: voyo.markiza.sk/

Ľuboš Benkovský, tréner Zlatých Moraviec: "Za prvý polčas nemôžeme byť spokojní, nedostali sme sa do hry. V druhom sme zmenili nejaké veci a narúšali sme obranu súpera, začali sme byť nebezpečnejší. Mali sme doma vyhrať, ale som rád, že sa tím zdvihol a ukázal nejakú tvár. Ale chceme viac."

Peter Struhár, tréner Ružomberka: "Nie sme spokojní, dali sme dva góly, ale máme len bod. Inkasovali sme po ľahkých chybách, domácich sme nakopli. Za stavu 2:0 sme mali dať tretí gól a bolo by po zápase. Ale prišla prvá chyba a tá sa zopakovala.