Slovenky mali istý postup, no nič nepodcenili. Ukrajine dali 25 gólov

Slovenské florbalistky počas kvalifikácie o postup na MS 2023. (Autor: Medzinárodná florbalová federácia IFF)
Sportnet|4. feb 2023 o 11:50 (aktualizované 4. feb 2023 o 15:45)

Zverenkyne trénera Michala Jedličku postúpili na MS 2023.

Kvalifikácia MS vo florbale žien 2023

Slovensko - Ukrajina 25:2 (9:0, 7:1, 9:1)

Góly: 5. Mrázová (Dobošová), 5. Chúpeková (Červená), 9. Šponiarová (Klapitová), 14. P. Hudáková, 18. Sabolová (Grossová), 19. Červená (P. Hudáková), 19. Šponiarová (Klapitová), 19. Grossová (Sabolová), 20. P. Hudáková (Chúpeková), 22. K. Hudáková (Ďuríková), 23. Grossová (Mrázová), 23. Belicová (Chúpeková), 27. K. Hudáková (Hrabovská), 32. Belicová (Pudišová), 33. Chúpeková (Belicová), 39. Buková, 41. Chúpeková (Belicová), 42. Šponiarová (Lenčešová), 47. Klapitová, 51. Dobošová (Sabolová), 52. Červená (P. Hudáková), 53. Lenčešová (Ďuríková), 57. Chúpeková (Červená), 58. Klapitová (Lenčešová), 59. Chúpeková (P. Hudáková) - 33. Luklynsková (Rubajová), 60. Rubajová (Luklynsková)

LIGNANO SABBIADORO. Slovenské reprezentantky vo florbale ukončili kvalifikáciu o postup na MS 2023 ďalším pohodlným víťazstvom.

Po tom, ako na úvod turnaja deklasovali Španielsko 28:1 a následne zdolali Estónsko 12:0, si vo svojom záverečnom zápase poradili s Ukrajinou 25:2.

Zverenkyne trénera Michala Jedličku mali už pred zápasom istý postup z druhého miesta. Napriek tomu zápas proti Ukrajine nepodcenili.

Už v prvej tretine nasúkali súperkám deväť gólov, v druhej časti rozvlnili sieť za ukrajinskou brankárkou sedemkrát a deväť gólov pridali aj v poslednej tretine.

Paradoxom je, že skóre duelu uzavreli reprezentantky Ukrajiny.

Bilanciou 5+2 sa zaskvela Laura Chúpeková, hetrik zaznamenala Michaela Šponiarová a po dva góly dali obe sestry Hudákové, kapitánka Katarína Klapitová, Lenka Červená, Kristína Belicová a tiež Klára Grossová.

Kvalifikačný turnaj ukončili Slovenky s bilanciou tri výhry a jedna prehra. Nad ich sily boli len Švajčiarky, ktoré patria medzi svetovú špičku. Napriek tomu Slovenky s nimi hrali vyrovnanú partiu a prehrali smolne 6:7.