Posledná previerka pred MS. Slovenské florbalistky odohrajú turnaj v Banskej Bystrici

Slovenské florbalistky.
Slovenské florbalistky. (Autor: Facebook Slovenský zväz florbalu (SZFB))
TASR|18. okt 2023 o 13:16

Slovenky chcú turnaj vyhrať.

BANSKÁ BYSTRICA. Slovenské florbalové reprezentantky majú pred sebou záverečnú zápasovú previerku pred vrcholom sezóny - majstrovstvami sveta v Singapure (2. – 10. decembra).

Na medzinárodnom Turnaji šiestich krajín v Banskej Bystrici odohrajú počas troch dní až päť stretnutí, v ŠH Dukla si postupne zmerajú sily so súperkami z Lotyšska, Nórska, Dánska, Nemecka a Poľska.

Zverenky trénera Michala Jedličku odštartujú svoje účinkovanie na podujatí Six Nations Floorball Challenge (6NFC) v piatok o 9.00 h zápasom proti Lotyšsku.

Najťažším súperom by však malo byť Poľsko, ktoré je jediné z účastníckych tímov vo svetovom rebríčku pred Slovenskom. Poľkám patrí v renkingu Medzinárodnej florbalovej federácie (IFF) 5. miesto, Slovenky sú šieste.

"Každý súper nás môže potrápiť, keďže sa hrajú dva zápasy denne. Nebude to ľahké a stačí malé zaváhanie, prípadne únava môže rozhodnúť o výsledku. Každopádne Poľsko vidím ako nášho najväčšieho súpera," uviedla pre webstránku Slovenského zväzu florbalu (SZFB) skúsená obrankyňa Alžbeta Ďuríková, ktorá pôsobí vo švédskom klube FBC Kalmarsund.

Nórkam patrí vo svetovom rebríčku 7. miesto, Lotyšky sú ôsme, Nemky deviate a Dánky desiate. Z tohto pohľadu by mali Slovenky patriť k favoritkám turnaja.

Víťazné ambície neskrýva ani Ďuríková: "Turnaj chceme vyhrať, keďže sú to posledné zápasy pred šampionátom a chceme sa tak pozitívne naladiť na blížiace sa MS. Na turnaji budeme skúšať a dolaďovať veci, na ktorých sme pracovali počas celého cyklu."

Podľa kapitánky slovenskej reprezentácie Kataríny Klapitovej bude dôležité, aby všetky hráčky pristúpili k turnaju zodpovedne: "Ide o poslednú hernú previerku pred MS v Singapure. Po nej nás čaká už len jediný zraz, na ktorom budeme dolaďovať štandardné situácie a ďalšie herné činnosti. Preto musíme k tomuto turnaju pristúpiť maximálne zodpovedne."

Počas turnaja sa uskutoční aj autogramiáda slovenských olympionikov, sprievodný program obohatia aj súťaže a rôzne disciplíny pod hlavičkou organizácie 3x3florbal.

Program Sloveniek na turnaji v Banskej Bystrici:

piatok 20. októbra:

9.00 Slovensko - Lotyšsko

17.00: Slovensko - Nórsko

sobota 21. októbra

13.00: Dánsko - Slovensko

17.00 Nemecko - Slovensko

nedeľa 22. októbra:

13.00: Slovensko - Poľsko

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Halové športy»Florbal»Posledná previerka pred MS. Slovenské florbalistky odohrajú turnaj v Banskej Bystrici