Obrovské zlyhanie Fínov. Zápas mohli rozhodnúť, no tešia sa Švédi

Hokejisti Švédska sa tešia po góle Lea Carlssona.
Hokejisti Švédska sa tešia po góle Lea Carlssona. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|2. jan 2023 o 19:33

Victor Stjernborg rozhodol vo vlastnom oslabení.

MS v hokeji do 20 rokov 2023 - štvrťfinále

Fínsko - Švédsko 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

Góly: 4. O. Kapanen (Koivunen, Kemell), 45. Huuhtanen (Miettinen) - 17. Carlsson (Jansson, Bystedt), 57. Carlsson (Bystedt, Wagner), 59. Stjernborg

HALIFAX. Hokejisti Švédska sa stali prvými semifinalistami na MS hráčov do 20 rokov. V úvodnom štvrťfinálovom súboji po veľkej dráme zdolali Fínov 3:2.

Fíni ešte štyri minúty pred koncom škandinávskeho súboja viedli 2:1, ale Leo Carlsson svojim druhým gólom v zápase vyrovnal skóre na 2:2.

V posledných dvoch minútach mali Fíni výhodu presilovej hry, v ktorej mohli rozhodnúť o svojom postupe. Lenže stal sa pravý opak.

Victor Stjernborg sa dostal do úniku vo vlastnom oslabení a 75 sekúnd pred koncom strelil víťazný gól. Záverečný tlak Fínov už vyrovnanie nepriniesol.

Fíni, ktorí na predošlom šampionáte vybojovali strieborné medaily, mali výraznú streleckú prevahu 35:20, ale napriek tomu o cenné kovy nebudú bojovať.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Obrovské zlyhanie Fínov. Zápas mohli rozhodnúť, no tešia sa Švédi