Dánsko

MS v hokeji 2024: Góly padli až v tretej tretine, body ukoristili Fíni

Fínsko - Dánsko: ONLINE prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024 v Česku.
Fotogaléria (16)
Fínsko - Dánsko: ONLINE prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024 v Česku. (Autor: Sportnet)
Sportnet|20. máj 2024 o 17:20

Sledovali ste s nami online prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024: Fínsko - Dánsko.

PRAHA. Fínsko a Dánsko dnes hrali o 20.20 h ďalší zápas na MS v hokeji 2024. Sledovali ste s nami ONLINE prenos Fínsko vs. Dánsko.

Zápas skupiny A sa hral v O2 Arena v Prahe a na góly čakali diváci až do tretej tretiny. Napokon sa z víťazstva 3:1 tešili favorizovaní Fíni.

Fotogaléria zo zápasu Fínsko - Dánsko na MS v hokeji 2024 (skupina A)
Joj plus
Kde sledovať v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Fínsko - Dánsko na MS v hokeji 2024 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2023/2024
20.05.2024 o 20:20
Fínsko
3:1
(0:0, 0:0, 3:1)
60' minúta
Ukončený
Dánsko
Prehľad
Góly a asistencie: 44. Björninen (Mattila, Määttä), 46. Rissanen (Puistola, Granlund), 60. Jormakka – 59. True (Mølgaard, Russell).
Góly padali iba v tretej tretine, ktorá rozhodla o osude stretnutia. Fínsko zdolalo Dánsko 3:1. Dáni do štvrťfinále nepostupujú, Fíni ešte budú musieť zabojovať.
Koniec zápasu.
59:07
goalFínsko dalo gól!
Lenže prišla chyba Dánov pri rozohrávke, puk zachytil PEKKA JORMAKKA a bez problémov trafil prázdnu bránu.
58:16
goalDánsko dalo gól!
Ešte to môže byť dráma, Dáni skórujú v powerplay. Zadovka Russella na Molgaarda, ten poslal puk na bránu, tesne pred Larmim puk za jeho chrbát tečoval ALEXANDER TRUE.
Asistencie: Oscar Molgaard, Patrick Russell
57:58
Dobrá nastrelenie od Dánov, Larmi skončil na chrbte a puk pod jeho betónmi, našiel ho Granlund, cez celé klzisko netrafil prázdnu bránu. Icing Fínsko.
57:25
Mäenalanen dostáva puk do stredného pásma.
57:10
Teraz Seldrup opúšťa bránku. .
56:50
Seldrup zatiaľ zostáva v bránke. Dáni nemajú útočné pásmo.
Oddychový čas pre tím Dánsko.
56:08
Lehtonen strieľa nad, no Fíni sa dostali k dorážke, Seldrup ešte drží svoj tím v hre.
54:47
Nastrelenie od Dánov Larmi radšej prikryl lapačkou a prerušil hru. Reklamná prestávka.
52:34
Määttä veľmi dlho držal puk, no neprihral ani nevystrelil, potom dánsky hráč puk vytečoval do stredného pásma.
51:15
Lauridsen nastrelil puk na Larmiho, ten stihol rozohrať na najbližšieho spoluhráča.
50:35
Lehtonen strieľal, Seldrup vyráža.
49:53
From sa do zakončenia nedostal, na druhej strane Jormakka hľadal pred bránkou na teč Björninena.
48:36
Priestor pre Molgaarda, ktorý sa však nedostal popri mantineli, bol rýchlo odzbrojený.
47:11
Lauridsen dostal prihrávku na os, pred sebou nemal nikoho, no jeho koncovku Larmi vyrazil.
46:30
Dáni dostávajú puk preč od svojej bránky, Fíni rozohrávajú.
45:03
Fínsky tlak neustával a Fíni strieľajú ďalší gól. Dáni už boli poriadne zavarení, nestíhali dostupovať hráčov, RASMUS RISSANEN zachytil puk smerujúci von z pásma, od mantinelu prešiel do stredu pravého kruhu a trafil k vzdialenejšej žŕdke.
Asistencie: Patrik Puistola, Mikael Granlund
43:26
Fíni konečne odkliali čaro dánskeho gólmana. Mattilova strela sa od zadného mantinelu odrazila pred bránu presne na hokejku HANNESA BJÖRNINENA, ktorý zblízka nemal problém trafiť úplne odkrytú dánsku bránku.
Asistencie: Jesper Mattila, Olli Määttä
43:16
Seldrup je poriadne zamestnaný, mierila na neho strela zblízka aj niekoľko dorážok.
41:28
Na druhej strane bola strela Froma zblokovaná na ochrannú sieť.
40:59
Lehtonenova strela sa odrazila od zadného mantinelu, jeho spoluhráč puk netrafil ideálne.
40:33
Prihrávka na Mäenalanena pred bránu, Seldrup dobre zapracoval hokejkou a prerušuje hru.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Dánom ani Fínom nebol v druhej tretine uznaný gól, na úvodný tak stále čakáme.
Tretia tretina sa začne o 22:10.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:51
importantGranlund išiel do kľučky, trafil betón Seldrupa, no potom na neho padol, dorážka Pakarinena skončila v bránke, no hlavný rozhodca hneď rozpažil.
39:32
Storm si hodil puk na os, no strela mu nesadla, netrafil bránu.
39:07
Seldrup mal odkrytý výhľad, vychutnal si strelu Rissanena od modrej čiary.
39:01
Dáni skúsili zrýchliť hru dlhou prihrávkou, nebol ta však žiaden teč ani spracovanie, takže sa píska icing.
37:56
Strela na bránu: 22 – 12.
36:58
Kaskiho delovka Seldrupovi síce vypadla, no dorážky pokryl výborne.
36:14
Granlund dlho držal puk, potom zadovkou prihral na modrú Lehtonenovi, ktorý dával napravo Innalovi. Innala strieľal z prvej príklepom, trafil brániaceho Lauridsena.
35:02
Puustinen hneď prihrával Granlundovi, ten neuspel v sľubnej šanci.
34:56
Vylúčenie v tíme Dánsko:
Nicholas Jensen – 2 min., držanie.
34:30
importantMäenalanen úplne voľný pred bránou, otáčal sa s pukom, zakončoval po ľade, Seldrup chytá!
33:02
Puljujärvi sa natlačil do zakončenia, ale z bezprostrednej blízkosti mieril nad hornú žŕdku.
32:43
Kapanen prihral Rissanenovi, ktorý vystrelil z vrcholu ľavého kruhu, Seldrup si vychutnal zákrok lapačkou pri svojej ľavej žŕdke.
31:36
Dáni sú znova nebezpeční, tlačia sa do zakončenia, Larmi udržal puk pred bránkovou čiarou po strele Schultza z ostrého uhla.
30:53
Riikola iba do prvého dánskeho brániaceho hráča. Dáni posielajú puk na opačnú stranu klziska.
29:35
Fíni dostávajú puk do bezpečia, no iba na dánske hokejky.
28:36
importantBruggisser nádhernou krížnou prihrávkou nabil Wejsemu, ktorý strieľal z prvej zo stredu ľavého kruhu a trafil presne. No rozhodcovia gól Dánov po vzhliadnutí videa neuznávajú, nakoľko iný dánsky hráč bránil Larmimu v pohybe a zákroku.
27:58
Olesen išiel bližšie k bráne a potom strieľal, ale jeho strelu Fíni zrazili vedľa brány.
27:32
Po Fromovej strele Larmi úspešným zákrokom prerušil hru.
27:02
Dáni sa až po necelej minúte usadili v útočnom pásme, Bruggisser potom strieľal od modrej, no pred brankárom nik neclonil.
26:13
Vylúčenie v tíme Fínsko:
Juha Jääskä – 2 min., hrubosť,
Juha Jääskä – 2 min., sekanie.

Nicholas Jensen – 2 min., hrubosť.
26:03
Opäť dorážky Fínov, Puustinen a Hyry puk nedostali za bránkovú čiaru. Bude sa vylučovať.
25:29
Seldrup nemal puk pod kontrolou, obrovská skrumáž pred dánskou bránkou. Skóre sa nemení.
24:29
Innala prihral rozbehnutému Pakarinenovi, ale ten by musel trafiť bránu. F9nsky tlak sa však zvyšuje.
23:54
Na Lehtonenovu ranu od modrej Seldrup videl, puk vyráža.
22:37
Puustinen najprv prihrával, no Hyry puk netrafil ideálne, Puustinen potom dorážal, aj toto Dáni prežili.
22:00
Puljujärvi nahodil puk do útočného pásma, Kapanenova zadovka popri mantineli bola vystihnutá Dánmi.
20:43
Dáni išli v trojici dopredu, Lauridsenovu krížnu prihrávku vystihol Granlund a puk tečoval až na tribúnu.
20:25
Määtäho strelu tečoval Björninen, Seldrup ale chytá s pokojom a puk si našiel vo výstroji.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Gól sme síce v prvej tretine nevideli, zato zaujímavý hokej a šance áno. Fínsko – Dánsko 0:0.
Druhá tretina sa začne o 21:11.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
18:59
importantAj Fíni sa dostali do šance, zvnútra kruhu hráč mieril pomedzi betóny Seldrupa, ten si situáciu postrážil.
18:17
importantWejsemu sa otvoril priestor medzi kruhmi, Larmi výborne zasiahol, Fíni ale mali na mále. Puk potom do bezpečia odpratal Kapanen.
17:20
Hra sa upokojila, hrá sa na oboch stranách klziska.
16:04
Prudké zakončenie Larsena od modrej, Larmi ale zasahovať nemusel.
15:18
Riikola prišiel podporiť ofenzívu, strieľal z pravej strany bekhendom, netrafil priestor troch žrdí.
14:08
importantJensen zakončil po ľade bekhendom, Larmi chytá aj následné dorážky.
13:17
Koch vyskúšal pozornosť Larmiho, ktorý si s jeho strelou z osi ihriska poradil.
12:45
Dáni krátko pobudli v útočnom pásme, ale do zakončenia sa nedostali.
11:26
Puljujärvi pripravil šancu Kapanenovi, ktorý ale prestrelil.
10:21
importantSeldrup zmaril tutovku Pakarinenovi.
09:57
Riikola netrafil cieľ, Dáni sa oslobodzujú.
09:36
Fíni sa usadili v útočnom pásme.
08:21
importantPuljujärvi si zobral puk v strednom pásme pri mantineli a rútil sa sám na bránu, Seldrup sa nenechal rozkývať a výborne zasiahol! Zneškodnil aj následnú dorážku.
07:37
Innala tečoval puk blízko pred Seldrupom, nepodarilo sa mu dvihnúť puk ponad jeho betóny, Dáni získavajú puk a rozohrávajú.
05:32
Dáni prežili oslabenie o dvoch aj jedného hráča, ich následný postup dopredu bol zastavený.
04:13
Kaski strieľal, Pakarinen dorážal, Dáni sa ubránili a vyhodili puk cez všetky čiary.
03:32
Kaski pálil po Lehtonenovej prihrávke, Seldrup vyrážal.
03:22
Nick Olesen – 2 min., sekanie.
03:01
Tentoraz Granlund strieľal sám, ale z celkom dobrej pozície netrafil bránu.
02:15
importantFíni to zohrali výborne a najmä rýchlo. Granlund našiel krížnou prihrávkou Inhalu, ktorý pálil z prvej, no Seldrup sa stihol presunúť a puk skončil na jeho hrudi.
02:03
Oliver Larsen – 2 min., podrazenie.
01:03
importantStorm išiel sám na bránu! Urobil bekhendový blafák, Larmi ho vychytal a výrazne podržal svoj tím!
00:54
Dáni sú pri chuti, dnes cítia šancu. Fínsko je pod tlakom.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Fínsko: Larmi (Lehtinen) – Määttä, Mattila, Lehtonen, Vittasmäki, Rissanen, Kaski, Saarijärvi, Riikola – Björninen, Jormakka, Mäenalanen – Innala, Granlund (C), Pakarinen – Puljujärvi, Puistola, Kapanen – Jääskä, Puustinen, Hyry.

Dánsko: Seldrup (Rørth) – A. Koch, Larsen, Lassen, M. Lauridsen, Bruggisser, Jensen – Storm, Russell (C), From – Mølgaard, Scheel, Olesen – True, Aagaard, Wejse – L. Andersen, Poulsen, N. Andersen – Schultz.
V dnešnom večernom zápase o 20:20 proti sebe v skupine A nastúpia Fínsko a Dánsko.

Fínsko sa momentálne nachádza na 5. priečke, na konte má 7 bodov. Zatiaľ na turnaji zaznamenalo dve výhry a tri prehry. Okrem dnešného duelu ho ešte čaká súboj so Švajčiarskom. V minulom zápase Fíni podľahli Kanade 3:5.

Dánsku patrí 5. miesto so ziskom 6 bodov. Dáni doposiaľ vyhrali dva zápasy, proti Rakúsku a Veľkej Británii, a štyrikrát prehrali. V uplynulom zápase vyfasovali debakel 0:8 od Švajčiarov.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:20.

Tabuľka: Skupina A

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body
Domov»MS v hokeji 2024»MS v hokeji 2024: Góly padli až v tretej tretine, body ukoristili Fíni