Iba 18-ročný Jakob Ingebrigtsen získal zlato, medailu vybojoval aj jeho brat

Jakob Ingebrigtsen (vľavo) spolu so svojím bratom Henrikom.
Jakob Ingebrigtsen (vľavo) spolu so svojím bratom Henrikom. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|3. mar 2019 o 00:02

Finálové výsledky druhého súťažného dňa.

GLASGOW. Slovenský šprintér Ján Volko sa stal halovým majstrom Európy v behu na 60 metrov na atletickom šampionáte v škótskom Glasgowe.

Vo finále behu na 3000 metrov podľa očakávania najviac vynikol Nór Jakob Ingebrigtsen. Zvíťazil ako 18-ročný a stal sa najmladším šampiónom na HME v histórii.

Zlatý Nór zažiaril vlani dvoma zlatými na otvorených ME v Berlíne na 1500 a 5000 metrov, v Glasgowe získal premiérový piedestál pod strechou. Pomáhal mu aj jeho starší brat Henrik, ktorý získal bronz.

HME v atletike 2019 - beh na 60 metrov: Pozrite si, ako Ján Volko získal zlato: fotogaléria

5.3.2019

Poliak Pawel Wojciechowski zvíťazil v skoku o žrdi osobným rekordom 590 centimetrov. Poľsko v tejto disciplíne dominovalo, druhý skončil obhajca titulu Piotr Lisek s 585 centimetrami.

Wojciechowski, ktorý po zlate na MS 2011 druhýkrát v kariére vystúpil na najvyšší stupienok, mal aj problémy, 565 centimetrov zdolal až na tretí pokus, víťazných 590 centimetrov na druhý.

Zlatú štvrtku ukázali Švajčiarka Léa Sprungerová a Nór Karsten Warholm. Švajčiarka sa natrápila oveľa viac, síce zabehla najlepší svetový výkon 51,61 sekundy, no druhú v poradí Belgičanku Bolingo Mbongovú s národným rekordom 51,62 sekundy zdolala len o stotinu sekundy.

Warholm nemal rovnocennejšieho súpera a suverénne zvíťazil s vyrovnaným európskym rekordom 45,05 sekundy. Nór na tróne vystriedal Čecha Masláka, ktorý dominoval v tejto disciplíne trikrát za sebou, no z HME ho vyradila viróza.

6.Swieytová-ErsetičováPoľsko52,64 s
Domov»Ďalšie športy»Atletika»Iba 18-ročný Jakob Ingebrigtsen získal zlato, medailu vybojoval aj jeho brat