Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Finále nemá jasného favorita

Sportnet|6. máj 2006 o 00:00

BRATISLAVA - Muži si ešte týždeň počkajú, ženy sa o hádzanársky trón začnú biť už teraz. V Michalovciach rozohrajú dnes a zajtra finálovú sériu Interligy žien s rovnakou zápletkou ako minulý rok. Víťaz základnej časti Iuventa Michalovce privíta najúspešn

ejší tím slovenskej histórie Duslo Šaľa (9 titulov). Pred dvanástimi mesiacmi Šalianky sfúkli východniarky 3:0 na zápasy, hoci prvé dva duely hrali na palubovke Iuventy - najlepšieho tímu základnej časti.

Michalovský kouč Dušan Daniš tentoraz podobný scenár nepripúšťa. "Ťažko sa to celé skončí po troch dueloch. Šaľa má skúsenejší káder a my pár zranených, ale hráme doma, a to je značná výhoda. Veľa napovie už prvý zápas. Je mi jasné, že aj súper sa naň skoncentruje, ale budeme bojovať. Navyše sa domnievam, že hráme dynamickejšiu hádzanú." Za druhý titul majú Michalovčanky sľúbených 300-tisíc Sk, jubilejný desiaty by Šaliankam vyniesol 350-tisíc Sk.

Na jednom sa obaja tréneri zhodli ešte pred štartom - finále nemá favorita. "Šance Michaloviec zvyšuje iba výhoda domáceho prostredia v prvých dvoch a v prípadnom rozhodujúcom piatom dueli. Naposledy sme síce na východe inkasovali vysokú prehru, no chcem veriť, že moje hráčky mali naozaj iba zlý deň a navyše vtedy nám chýbala brankárka Fabiánová," tvrdí trénerka Šale Darina Braunová. Podľa jej názoru sa bude rozhodovať práve na poste brankárok, Daniš zasa za kľúčový označil post spojok. Prvý duel sa začína dnes o 18.00 h, druhý zajtra o pol jedenástej dopoludnia.

(rh, tasr)

Súvisiace články