Ferguson sledoval druhý polčas prehry ManU iba z tribúny

SITA|24. nov 2007 o 19:07

BOLTON 24. novembra (SITA, AFP) - Tréner anglického futbalového veľkoklubu Manchester United Sir Alex Ferguson sledoval druhý polčas sobotňajšieho zápasu Premier League, v ktorom jeho tím prehral na pôde ...

BOLTON 24. novembra (SITA, AFP) - Tréner anglického futbalového veľkoklubu Manchester United Sir Alex Ferguson sledoval druhý polčas sobotňajšieho zápasu Premier League, v ktorom jeho tím prehral na pôde Boltonu 0:1, len z tribúny. Škótsky kormidelník nemal svoj deň a hlavný arbiter stretnutia Mark Clattenburg ho po skončení prvého polčasu vykázal z lavičky. Rodák z Glasgowa totiž počas odchodu do šatní kritizoval ostrý štýl hry domácich a svoj názor otvorene "vyjadril" aj pred rozhodcom. V druhej časti hry musel svoje postrehy a názory podávať trénerovi Mikovi Phelanovi cez mobilný telefón. O prehru "Červených diablov" sa postaral v 11. min svojim ôsmym tohtosezónnym gólom francúzsky reprezentant Nicolas Anelka. Pre United to bola prvá prehra po takmer 3 mesiacoch. Naposledy prehrali 19. augusta v mestskom derby s tímom Manchester City. Pre trénera domácich Garyho Megsona to bolo prvé víťazstvo v 7 zápasoch odvtedy, čo sa stal hlavným trénerom Boltonu. V tomto dueli nenastúpil ani jeden zo slovenských futbalistov, Ľubomír Michalík sedel iba na lavičke náhradníkov a Zoltán Harsányi nefiguroval dokonca ani na zápasovej súpiske.