Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Koronavírus ovplyvnil aj tenisový program, finále Fed Cupu so Slovenkami odložili

Anna Karolína Schmiedlová nad hlavami členov slovenského tímu. (Autor: TASR)
TASR|11. mar 2020 o 19:12

Organizátori hľadajú nový termín.

BUDAPEŠŤ. Finálový turnaj tenisového Pohára federácie v Budapešti, na ktorom budú štartovať aj Slovenky, odložili z aprílového termínu (14. - 19.) pre hrozbu koronavírusu.

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) hľadá náhradný termín.

ITF o odložení informovala v stredu popoludní s tým, že pozorne monitoruje situáciu šírenia ochorenia COVID-19 už od februára.

Odloženie sa týka aj zápasov play off.

Konzultácie s nezávislými medicínskymi a cestovnými spoločnosťami a medzinárodnými aj národnými autoritami viedli ITF k tomuto kroku.

Federácia v oficiálnom komuniké uviedla, že organizátori budú kontaktovať fanúšikov, ktorí si už na Fed Cup by BNP Paribas Finals 2020 v Papp Sport Arena v Budapešti zakúpili vstupenky a ponúkne im ďalšie možnosti.

Finálový turnaj Fed Cupu je aj kvalifikáciou na olympijské hry 2020 v Tokiu a ITF je v úzkom kontakte s Medzinárodným olympijským výborom (MOV) pri riešení situácie.

Play off sa malo hrať vo ôsmich dejiskách po celom svete (17. - 18. apríla), náhradné termíny ITF tiež oznámi neskôr.

Slovenské tenistky mali odštartovať účinkovanie na finálovom turnaji Pohára federácie v Budapešti duelom proti USA. Na programe bol v utorok 14. apríla hneď v úvodný deň podujatia.

V piatok 17. apríla sa zverenky kapitána Mateja Liptáka mali stretnúť v C-skupine so Španielskom (17.00 h.).

Koronavírus SARS-CoV-2

Najnovšie poznatky a informácie o ochorení Covid-19 a novom koronavíruse SARS-CoV-2, ktorý mal prvotné ohnisko nákazy v čínskom meste Wu-chan.

Súvisiace články