Fanúšikovia Marseille protestovali, vyzvali prezidenta na odstúpenie

Futbalisti Olympique Marseille skončili v najvyššej súťaži na štvrtom mieste a nekvalifikovali sa do Ligy majstrov.
Futbalisti Olympique Marseille skončili v najvyššej súťaži na štvrtom mieste a nekvalifikovali sa do Ligy majstrov. (Autor: TASR/AP)
SITA|19. jún 2015 o 15:10

Fanúšikovia Marseille protestovali proti neistej budúcnosti klubu. Predchádzal tomu podpis mladého záložníka Georgesa-Kevina Nkoudoua.

MARSEILLE. Budúcnosť francúzskeho futbalového klubu Olympique Marseille je neistá. A jeho fanúšikovia sa s tým nevedia vysporiadať.

Svoju frustráciu vyjadrili pomaľovaním múrov v blízkosti tréningového zariadenia juhofrancúzskeho tímu. Urážlivým nápisom vo štvrtok večer vyzvali prezidenta OM Vincenta Labruna na odstúpenie.

Protestu predchádzal podpis zmluvy mladého záložníka Georgesa-Kevina Nkoudoua s Marseille. Spomenutý hráč je prvou letnou posilou klubu, ktorému sa nedarí lákať známejšie mená.

Olympique v uplynulej sezóne obsadil v Ligue 1 konečnú štvrtú priečku. A nekvalifikoval sa do Ligy majstrov 2015/2016.

Mužstvo opustili útočník André-Pierre Gignac či krídelník André Ayew.

Gignac dal vlani v domácej súťaži dvadsaťjeden gólov.

Nejasná je aj situácia okolo trénera Marcela Bielsu. Päťdesiatdeväťročný argentínsky kouč sa stále nedozvedel, či bude na lavičke Marseillčanov pokračovať aj v nadchádzajúcom ročníku.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Francúzsko»Fanúšikovia Marseille protestovali, vyzvali prezidenta na odstúpenie