Sobota, 10. apríla, 2021Meniny má Igor

Extraliga mužov - nadstavbová časť

SITA|1. mar 2008 o 20:55

BRATISLAVA 1. marca (SITA) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 2. kola nadstavbovej časti slovenskej extraligy hádzanárov:

ŠKP Bratislava - MŠK HANT Považská Bystrica 28:22 (15:9)

Najviac gólov: Fekete 6/5, Berner 5 - J. Hanták ml. 7, Hološko 3

Pok. hody: 6/5 - 3/1, vylúčení: 3 - 4, rozhodovali: Rudinský a Mandák, 200 divákov

Domáci hrali kolektívne, kvalitne zahrali najmä v defenzíve, výborný výkon podal brankár, výrazne mu pomohla aj dobre organizovaná obrana. Od úvodu si vypracovali mierny náskok, ktorý si potom rozumnou hrou udržiavali. Hosťom sa aj napriek snahe nepodarilo počas celého zápasu držať s domácimi krok a tí zaslúžene zvíťazili.

MŠK Hlohovec - IS Košice 24:29 (13:13)

Najviac gólov: F. Zaťko 8/2, Pupík 5/3, Michal Fázik 4 - P. Hruščák 15/5, Guzy 5, Mazák a M. Baláž po 2

Pok. hody: 7/6 - 5/5, vylúčení: 5 - 6, rozhodovali: Baďura a Ondogrecula, 350 divákov

Domáci hádzanári sa snažili eliminovať košických strelcov, čo sa im aj takmer počas celého duelu úspešne darilo. Prvý polčas sa hrala vyrovnaná a výborná hádzaná a do šatní išli obe mužstvá za nerozhodného stavu 13:13. V druhej časti bol obraz hry podobný. V 48. min bol stav ešte vyrovnaný 23:23, potom sa však Hlohovčania nechali vylučovať a Košičania strhli víťazstvo na svoju stranu. Za zmienku stojí 15 gólov kanoniera hostí Hruščáka.

Tatran Prešov - TJ Štart Nové Zámky 34:27 (16:17)

Najviac gólov: Pekár 11, Kozlov 7, Tumidalský 5 - Vadkerti 5, Ivanov, Peťko a Rábek po 4

Pok. hody: 3/0 - 3/1, vylúčení: 9 - 11, ČK: Dudáš za tri vylúčenia - Vadkerti za hrubý faul, Mojzes za tri vylúčenia, rozhodovali: Dvorský a Sivák, 732 divákov

Domáci začali ospalo, čo hostia dokázali využiť a celý I. polčas vyhrávali. Po prestávke sa domáci postupne prebrali, no až po vylúčení dvoch kľúčových hráčov Nových Zámkov dokázali otočiť stav stretnutia.