Štvrtok, 22. apríla, 2021Meniny má Slavomír

Európske ligy sú proti rozhodnutiu FIFA o MS v Katare

Prezident FIFA Sepp Blatter čelí ďalším útokom. Proti rozhodnutiu FIFA o zmene termínu konania MS v roku 2022 chcú Európske ligy podniknúť právne kroky. (Autor: TASR/AP)
SITA|22. mar 2015 o 08:35

Nie sme proti turnaju v Katare, ale proti jeho konaniu v zime, povedal prezident španielskej La Ligy Javier Tebas.

LONDÝN. Asociácia Európskych profesionálnych futbalových líg (EPFL) je pripravená podniknúť právne kroky proti Medzinárodnej futbalovej federácii (FIFA) pre zmenu termínu majstrovstiev sveta v roku 2022.

FIFA sa rozhodla posunúť šampionát v Katare z tradičného letného termínu na prelome júna a júla na 21. novembra až 18. decembra 2022. Ligové súťaže sú proti tejto zmene.

Podľa šéfa EPFL Frederica Thirieza má rozhodnutie negatívny dopad na každý klub. A výrazne ovplyvní sezónu 2022/2023.

"Rozhodnutie FIFA nás veľmi sklamalo. Európske futbalové ligy na to doplatia zo športového i finančného hľadiska," uviedol Thiriez, ktorý je zároveň aj na čele najvyššej francúzskej súťaže.

"FIFA nemá dobré vedenie, keďže nerešpektuje záujmy celého futbalového sveta. EPFL je pripravená podporiť právne kroky jednotlivých líg."

Podľa EPFL sa FIFA rozhodla pre presun termínu šampionátu bez konzultácie s ligami. Šampionát sa mohol podľa zástupcov súťaží uskutočniť aj v máji. Podporila to ich štúdia.

"Nie sme proti turnaju v Katare, ale proti jeho konaniu v zime," povedal prezident španielskej La Ligy Javier Tebas.

"Rozhodnutie je katastrofa. Od novembra do januára nebudeme mať žiadnu súťaž. Snažili sme sa nájsť riešenie a vytvorili štúdiu, ktorá hovorí, že sa mohlo hrať aj v máji."

Informácie zverejnil web ESPN.

Súvisiace články