Nedeľa, 26. septembra, 2021Meniny má Edita
02.07.2021
21:00
Allianz Arena
1 - 2
(0:2, 1:0)
Ukončené

Spinazzola sa napriek vážnemu zraneniu nevzdáva: Čoskoro sa vrátim. Som si tým istý

Leonardo Spinazzola plakal po vážnom zranení vo štvrťfinále Belgicko - Taliansko na ME vo futbale (EURO 2020 / 2021). (Autor: TASR/AP)
SITA|4. júl 2021 o 12:10

Nepríjemné predpovede sa potvrdili.

BRATISLAVA. V čase, keď sa jeho spoluhráči tešili z triumfu nad Belgičanmi (2:1) a postupu do semifinále majstrovstiev Európy, jeden taliansky futbalista plakal.

Leonardo Spinazzola si roztrhol achilovku na ľavej nohe, neskoršie vyšetrenia v Ríme potvrdili túto smutnú diagnózu.

Do Londýna nepocestuje

Spinazzola sa zranil počas druhého polčasu piatkového štvrťfinálového súboja v mníchovskej Allianz Arene bez pričinenia súperovho hráča.

Ešte predtým zabránil obávanému kanonierovi Belgičanov Romelovi Lukakovi, aby vyrovnal na 2:2.

Dvadsaťosemročný krajný obranca s klubovou príslušnosťou AS Rím musí rátať s nútenou pauzou, ktorá môže trvať aj niekoľko mesiacov.

"Spinazzola sa už po vyšetreniach nevrátil k spoluhráčom na tréningovú základňu do Florencie. S rehabilitáciou začne už so svojím klubovým zamestnávateľom. Do Londýna na semifinále proti Španielom s nami nepocestuje," cituje portál ORF tlačovú správu talianskej futbalovej reprezentácie.

Spinazzola: Nič nie je nemožné

"Trhalo mi srdce, keď som ho videl so slzami v očiach. Nebol to pekný pohľad. Toto si určite nezaslúžil, bol to jeden z našich najlepších hráčov," uviedol tréner Talianov Roberto Mancini.

Útočník Lorenzo Insigne doplnil: "Je to pre nás ťažká strata. Bol veľmi dôležitá súčasť nášho tímu. Smutné."

Po počiatočnom šoku Spinazzola už na druhý deň na instagrame rozhodne vyhlásil:

"Čoskoro sa vrátim. Som si tým istý! Náš azúrový sen pokračuje, lebo táto skupina ľudí zostane skvelá aj bezo mňa. Nič nie je nemožné."

Taliani nastúpia proti Španielom v prvom semifinále EURO 2020 v utorok 6. júla na londýnskom štadióne Wembley. O deň neskôr si to na rovnakom mieste o postup do finále rozdajú Angličania a Dáni.

Viac o EURO 2020 / 2021

Súvisiace články