Éric Gélinas sa po štyroch rokoch vracia do NHL! Podpísala ho Carolina

Oh My Hockey|14. jún 2021 o 08:34

Carolina Hurricanes po konci v play-off neotáľajú. Už teraz pracujú na vyladení tímu pred ďalšou sezónou, preto priviedli akvizíciu z Európy. Meno Éric Gélinas nemusí dlhoročným fanúšikom NHL nikto špeciálne predstavovať. Pred rokmi tu odohral 189 zápasov.

30-ročný obranca sa po angažmánoch v New Jersey Devils a Colorade Avalanche rozhodol pred sezónou 2018/19 presťahovať do Európy. Ročník 2017/18 odohral kompletne v AHL, preto si za svoje ďalšie pôsobisko zvolil Kontinentálnu hokejovú ligu.

Hral v drese bratislavského Slovana, po 52 dueloch na Slovensku dohral onen prvý európsky rok vo švédskom Rögle BK. V SHL sa mu zapáčilo a za ten istý klub hral doteraz. V sezóne 2020/21 dokonca plnil funkciu asistenta kapitána. Výkony mu priniesli možnosť návratu za more.

Carolina Hurricanes je prvým klubom od sezóny 2016/17, kde má Gélinas zmluvu. Nový kontrakt potrvá jeden rok, na úrovni NHL má urastený zadák garantovaný zárobok 750 tisíc dolárov bez akýchkoľvek bonusov. V nižších súťažiach si zarobí 100 tisíc. Dostal ideálnu príležitosť na reštart kariéry v profilige.

Hurricanes majú v rámci obrany veľkú hĺbku, ich úspech teda nebude bezprostredne súvisieť s výkonmi Érica v nasledujúcom ročníku. Pred manažmentom klubu stojí veľká výzva, keďže zmluvu na ďalší ročník nemá Dougie Hamilton, hoci je zjavné, že ako on, tak klub majú záujem o predĺženie. V ďalšej sezóne sa v drese "hurikánov" predstavia obranné stálice Jaccob Slavin, Brett Pesce i Brady Skjei, kontrakt má i Jake Gardiner.

Gélinas bude preto len obrancom do hĺbky, ktorý si dobrými výkonmi bude môcť zabezpečiť stabilné miesto v nabitej defenzíve. Dá sa očakávať, že si zahrá nielen v prvom tíme, ale aj v AHL.

Nachádzate sa tu: