Tomáš Suslov (Groningen).
Tomáš Suslov (Groningen). (Autor: Reuters)
Sportnet, TASR|15. aug 2021 o 14:59 (aktualizované 15. aug 2021 o 19:25)

Suslov asistoval na prvý gól sezóny.

AMSTERDAM. Futbalisti FC Groningen zvíťazili v zápase 1. kola holandskej Eredivisie na ihrisku nováčika SC Cambuuru 2:1.

Na prvý a jediný prvopolčasový gól asistoval slovenský ofenzívny stredopoliar Tomáš Suslov. Rodák zo Spišskej Novej Vsi sa neskôr mohol zapísať aj do streleckej listiny, no dobrú šancu nevyužil.

Devätnásťročný talentovaný futbalista odohral v úvodnom kole 73 minút, špecializovaný portál SofaScore.com mu udelil známku 6.7, najvyššiu z ofenzívnych hráčov Groningenu.

(Autor: SofaScore.com)

V akcii bol aj stredopoliar Vitesse Matúš Bero, ktorý mal na rukáve kapitánsku pásku a svoj tím doviedol k víťazstvu na trávniku PEC Zwolle 1:0. Jediný gól strelil dánsky útočník Nikolai Frederiksen.

Feyenoord Rotterdam zvíťazil v Tilburgu vysoko 4:0. Ďalší slovenský reprezentant Róbert Boženík nastúpil v 72. minúte.

Tabuľka

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Suslov začal sezónu fantasticky, Bero bol kapitánom Vitesse