Tréner Juraj Suja. (Autor: Dušan Hein - TASR)

Basketbalistky slovenského tímu prehrali o bod.

Európsky pohár FIBA žien 2019/2020 - D-skupina

Hatay BB - MBK Ružomberok 80:79 (24:14, 18:18, 18:17, 20:30)

Najviac bodov za Hatay: Ben Abdelkaderová 30 (5 trojok), Gajičová 18 (11 doskokov), Magarityová 16 (12 doskokov)

Zostava a body Ružomberka: Feketeová 27, Jackovecová 20, Mištinová a Turudičová po 13, Dudášová 2 (Moravčíková a Kelčíková po 2, Havranová, Williamsová a Mesíková po 0)

Trojky: 9-4. Fauly 12-22. TH: 19/22 - 3/5

RUŽOMBEROK. Hráčky slovenského basketbalového majstra MBK Ružomberok neuspeli ani vo svojom piatom vystúpení v Európskom pohári FIBA. Na palubovke tureckého tímu Hatay BB prehrali v dueli D-skupiny 79:80 (32:42).

S pohárovou Európou sa družstvo trénera Juraja Suju rozlúči v domácom stretnutí s bieloruským tímom Cmoki Minsk v stredu 4. decembra o 17.00 h.

Semifinalista tejto súťaže spred dvoch rokov išiel rýchlo do vedenia a úvodnú štvrtinu vyhral o desať bodov 24:14.

Lenže hráčky slovenského majstra nemali čo stratiť, už od žrebu im bolo jasné, že v súperení s rozpočtovo silnými tímami z východnej Európy budú iba získavať skúsenosti.

Druhá štvrtina sa skončila nerozhodne, ďalšiu prehrali Liptáčky iba o bod. V záverečnej desaťminútovke sa Ružomberčanky zmobilizovali a 3:41 min pred koncom Teodora Turudičová vyrovnala zo šestiek na 72:72.

Dramatický záver zvládli lepšie domáce, súperky do vedenia nepustili.

Domov»Halové športy»Basketbal»Ružomberčanky neuspeli ani v piatom zápase, po vyrovnanom priebehu prehrali v Turecku