60.

Veronika Holmiková

+ 3:16,1 min

2

OBERTILLIACH. Slovinská biatlonistka Lena Repincová triumfovala v rýchlostných pretekoch kadetiek na šesť kilometrov na majstrovstvách sveta.

V pondelok spravila len jednu chybu na strelnici a do cieľa prišla v čase 17:04,9 minúty. V rakúskom Obertilliachu to je už jej druhá medaila, vo vytrvalostných pretekoch získala striebro.

Druhá skončila taktiež s jednou chybou a s mankom 5,2 sekundy Talianka Linda Zingerlová, bronz si vybojovala Nemka Selina Grotianová, ktorá predviedla čistú streľbu, no za víťazkou zaostala o 11,6 sekundy.

Slovenka Ema Kapustová nenadviazala na bronz zo sobotňajších vytrvalostných pretekov, keď minula v ležke dva terče, na stojke jeden, čo stačilo na 30. miesto s mankom 1:41,1 minúty.

Ďalšia Slovenka Sára Pacerová skončila o tri priečky nižšie (+1:48,9 min), Kristína Makovínyová bola 43. a Veronika Holmiková obsadila 60. miesto.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Kapustová nenadviazala na sobotňajší bronz, v šprinte ju zradila streľba