Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Prídu najväčšie hviezdy. Elitná desiatka potvrdila účasť na premiérovom ATP Cupe

Novak Djokovič vypadol v semifinále turnaja v Cincinnati. (Autor: TASR)
TASR|14. sep 2019 o 11:02

O celkové víťazstvo zabojuje 24 krajín.

SYDNEY. Asociácia tenisových profesionálov (ATP) potvrdila účasť elitnej mužskej desiatky na prvom ročníku ATP Cupu, ktorý sa uskutoční začiatkom januára (3.-12.1.) budúceho roka v Brisbane, Perthe a Sydney. O celkové víťazstvo zabojuje 24 krajín.

Na turnaj sa automaticky kvalifikujú dvaja najvyššie postavení zástupcovia prvých 18 krajín novovytvoreného rebríčka ATP Cupu. Austrália dostane ako usporiadateľ voľnú kartu a o zvyšných piatich účastníkoch rozhodne postavenie ich tímovej jednotky k 13. novembru 2019. Každá krajina môže na turnaj poslať až päťčlenný tím.

Pondelňajší žreb v ikonickej budove opery v Sydney určí zloženie šiestich 4-členných skupín. Hrá sa systémom každý s každým, pričom jeden súboj pozostáva z dvoch dvojhier a jednej štvorhry. Do vyraďovacej časti postúpia dva najlepšie tímy z každej skupiny.

Na základe momentálneho postavenia by sa na turnaji zúčastnili reprezentácie Srbska, Španielska, Švajčiarska, Ruska, Rakúska, Nemecka, Grécka, Japonska, Talianska, Francúzka, Belgicka, Chorvátska, Argentíny, Gruzínska, JAR, Kanady, Veľkej Británie a Austrálie.

Súvisiace články