Eddie Läck ukončil kariéru

Oh My Hockey|31. mar 2020 o 07:45

Švédsky gólman Eddie Läck trochu prekvapivo oznámil ukončenie kariéry. Na Twitteri však ujasnil aj dôvod, ktorý ho predčasne poslal do hokejového dôchodku. Ide o problémy s bedrovým kĺbom.

"Moje problémy s bedrami sa dostali do bodu, keď môžem žiť normálny život, za ktorý som nesmierne vďačný, ale nanešťastie to nestačí na to, aby som mohol hrať profesionálny hokej," uviedol Läck vo videu. „S rozhodnutím som zmierený, pretože viem, že som urobil všetko, čo bolo v mojich silách, aby som sa vrátil, ale jednoducho to nešlo.“

Prvý zápas v NHL odohral 32-ročný Eddie v sezóne 2013/14 v drese Vancouveru Canucks. Nikdy nedraftovaný gólman odchytal presne polovicu zápasov základnej časti a rovnaký počin sa mu podaril aj o rok neskôr. Canucks ho potom vymenili do Caroliny, kde prišiel výkonnostný pokles. Posledných osem zápasov v NHL odchytal v sezóne 2017/18 za Calgary Flames a New Jersey Devils.

V tejto sezóne už pre zranenia nechytal. Do posledných duelov v kariére nastúpil v ročníku 2018/19 na farme Devils v AHL - v Binghamtone. V NHL odchytal 144 stretnutí s bilanciou 56-55-18, priemerom 2,62 gólu na zápas a 90,9-percentnou úspešnosťou zásahov. Rodák z Norrtälje je majstrom sveta z roku 2017.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: