Na Turnaji SNP patrilo slovenským džudistom vo váhe do 100 kg kompletné pódium

Džudo
Džudo (Autor: TASR)
TASR|27. aug 2024 o 15:24

Celkový triumf si pripísal Alex Barto.

BANSKÁ BYSTRICA. Uplynulý víkend sa na banskobystrických Štiavničkách konal 40. ročník medzinárodného turnaja SNP v džude mužov i žien.

V hale pod Urpínom sa okrem slovenskej reprezentácie predstavili aj džudisti z Poľska, Česka, Francúzska, či Holandska.

Najväčší úspech zaznamenali Slováci v kategórii do 100 kilogramov, ktorá bola zároveň 14. ročníkom Memoriálu Zoltána Pálkovácsa. Pódiové priečky v tejto váhe patrili výlučne domácim zástupcom.

Celkový triumf si pripísal Alex Barto, ktorý vo finále zdolal Petra Žilku a v bojoch o tretie miesto zvíťazili Benjamín Maťašeje nad Holanďanom Loekom van Der Veldom a Viktor Ádám nad Čechom Martinom Bezděkom. Na pódium sa dostal aj Matej Poliak vo váhe do 73 kilogramov, keď obsadil striebornú pozíciu.

"Turnaj a sústredenie boli výborným štartom do nového olympijského cyklu a druhej časti sezóny.

Na kvalitne obsadenom turnaji naši pretekári dominovali a ukázali svoje kvality a ambície do budúcnosti," skonštatoval spokojný tréner domácich Ján Gregor podľa tlačovej správy Dukly Banská Bystrica.

Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Na Turnaji SNP patrilo slovenským džudistom vo váhe do 100 kg kompletné pódium