Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Dvadsiatka odohrá tri zápasy proti Čechom, predstaví sa aj 16-ročný Slafkovský

Slovenskí hokejisti pred MS v hokeji do 20 rokov 2020. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 14. júl 2020 o 22:50

Slováci absolvujú aj niekoľkodňový minikemp vo Zvolene.

ZVOLEN. Slovenskú hokejovú reprezentáciu čakajú v závere júla tri prípravné stretnutia s rovesníkmi z Česka.

Ešte predtým absolvujú zverenci hlavného trénera Róberta Petrovického niekoľkodňový minikemp vo Zvolene, na ktorom sa zúčastní dokopy 29 hráčov.

Kemp odštartuje 19. a potrvá do 23. júla. Najväčšie zastúpenie v nominácii má Dukla Trenčín, ktorá dodala šiestich odchovancov.

V širšom výbere sa tiež nachádza osem korčuliarov, ktorí sa predstavili na uplynulom juniorskom svetovom šampionáte v Českej republike - Dominik Jendek, Oliver Turan, Samuel Kňažko, Marko Stacha, Dávid Mudrák, Michal Mrázik, Samuel Hlavaj a Maxim Čajkovič. Najmladším vo výbere je ešte len 16-ročný Juraj Slafkovský, hráč juniorského tímu Tappary Tampere.

Po štvordňovom kempe vo Zvolene vyberú tréneri 20 korčuliarov a troch brankárov, ktorí pocestujú do Brna.

V Sportcentre Lužánky následne odohrajú tri prípravné stretnutia s domácim výberom - v piatok 24. júla o 17.00, v nedeľu 26. júla rovnako o 17.00 a v pondelok 27. júla o 16.00 h

Informovala oficiálna stránka Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Nominácia reprezentácie Slovenska do 20 rokov (19. - 27. júla)

Hráči podľa klubov:

Dominik Sojka, Eugen Rabčan (obaja HC'05 Banská Bystrica), Andrej Golian, Oliver Turan (HC 07 Detva), Michal Beňo, Dominik Jendek (HC Slovan Bratislava), Peter Melcher (MHA Martin), Adrián Valigura (HK ŠKP Poprad), Martin Chromiak, Samuel Krajč, Rayen Petrovický, Marko Stacha, Šimon Latkóczy, Samuel Kňažko (všetci HK Dukla Trenčín), Michael Drábek (HC Bílí Tygři Liberec/HC Benátky nad Jizerou/ČR), Oliver Fatul, František Gajdoš, Jakub Kolenič (všetci HKM Zvolen), Matúš Hlaváč (HC Olomouc/ČR), Dávid Mudrák (TPS Turku/Fín.), Patrik Kozel (Sport Vaasa/Fín.), Juraj Slafkovský (TPS Turku/Fín.), Simon Jellúš (Lulea/Švéd.), Matej Kašlík (Malmö Redhawks/Švéd.), Michal Mrázik (Linköping/Švéd.), Artut Turanský (Youngstown Phantoms/USA), Maxim Čajkovič (Val-d'Or Foreurs/Kan.), Ján Lašák /Muskegon Lumberjacks/USA), Samuel Hlavaj (Sherbrooke Phoenix/Kan.)

Náhradníci (na telefonické zavolanie):

Filip Belányi (HC'05 Banská Bystrica), Alex František Kupka, Richard Petráš (obaja HC Slovan Bratislava), Roman Faith, Samuel Nagy (obaja HC Košice), Adrián Zubák (HK Levice), Sebastián Droppa (MHK 32 Liptovský Mikuláš), Matúš Lukáš Lavička (MHA Martin), Šimon Nemec (HK Nitra), Richard Hodorovič, Adam Jevoš (obaja HK Poprad), Tomáš Boľo (MŠK Púchov), Gabriel Olejník (HK Spišská Nová Ves), Matej Ilenčík (HK Dukla Trenčín), Tobiáš Marguš, Šimon Opatovský (HK Trnava), Samuel Rehák (MsHKM Žilina), Dalibor Ďuriš (Mountfield HK/ČR), Ján Petriska (BK Mladá Boleslav/ČR), Juraj Eliaš (Red Bull Salzburg/Rak.)

Realizačný tím:

Manažér: Tomáš Pšenka

Tréner: Róbert Petrovický

Asistent trénera: Viliam Čacho

Asistent trénera: Martin Štrbák

Tréner brankárov: Rastislav Staňa

Kondičný tréner: Matej Thomka

Videotréner: Patrik Michnáč

Lekár: Stanislav Beli

Maséri: Miroslav Harvančík, Maroš Solenský

Súvisiace články