Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Duda zostane v Legii aj ak si nezahrá v Lige majstrov

Ondrej Duda ešte v drese Košíc. (Autor: Korzár - Veronika Janušková)
SITA|Publikované 29. júl 2014 o 13:55

Cítim, že výkonnostne napredujem. Vnímam šumy o mojom možnom odchode, ale nevyvádzajú ma z konceptu, povedal 19-ročný Slovák Ondrej Duda.

VARŠAVA. Slovenský mládežnícky futbalový reprezentant Ondrej Duda hodlá zostať v Legii Varšava aj v prípade, že sa úradujúci poľský majster nekvalifikuje do Ligy majstrov 2014/2015.

"Legia mi dáva všetko, čo potrebujem. Cítim, že výkonnostne napredujem. Zotrvám tu bez ohľadu na to, či sa prebojujeme do skupinovej fázy LM. Vnímam šumy o mojom možnom odchode, ale nevyvádzajú ma z konceptu," povedal Duda pre Sportowe Fakty.

"Na 3. predkolo sme v podobe Celticu Glasgow dostali jedného z najťažších možných súperov. Svojím spôsobom je však príjemnejšie čeliť mužstvu, od ktorého sa dá očakávať záujem hrať futbal a nie sa zamerať na defenzívu ako írsky St. Patrick´s," hovoril Duda.

"Bude to moja najvážnejšia konfrontácia od príchodu do Varšavy a pociťujem miernu nervozitu, ale tak je to pred každým zápasom a človek sa aspoň lepšie koncentruje," povedal Duda.

Spomenutý web pripomenul, že Poľsko nemalo zástupcu v základnej časti najprestížnejšej kontinentálnej pohárovej súťaže už 18 rokov.

"Donieslo sa k nám, že v stredu bude vypredané. Na tribúnach by teda malo byť okolo 30 000 priaznivcov, ktorí tradične sú naším dvanástym hráčom. Počínajú si fantasticky a zaslúžia si, aby sme proti Celticu uspeli. Škótsky tím považujem za zdolateľný," dodal 19-ročný rodák zo Sniny.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.