Druhý zjazd v Ga-Pa vyhral riskujúci Reichelt

Traja najlepší zo zjazdu v Garmisch-Partenkirchene.
Traja najlepší zo zjazdu v Garmisch-Partenkirchene. (Autor: TASR/AP)
TASR|28. jan 2017 o 14:00

V nemeckom stredisku triumfoval v sobotu s náskokom 16 stotín sekundy pred Talianom Petrom Fillom.

GARMISCH-PARTENKIRCHEN. Rakúsky lyžiar Hannes Reichelt vyhral druhý z dvojice zjazdov Svetového pohára v Garmisch-Partenkirchene.

V nemeckom stredisku triumfoval v sobotu s náskokom 16 stotín sekundy pred Talianom Petrom Fillom, tretí skončil Švajčiar Beat Feuz (+0,52). Víťaz piatkových pretekov Američan Travis Ganong tentoraz nemal svoj deň a obsadil 12. miesto (+1,31).

Selektívny kurz s množstvom technických zákrut pripomínal skôr super-G, čo sa odzrkadlilo vo výsledkovej listine, kde najvyššie miesta zaujali špecialisti na najmladšiu alpskú disciplínu.

Tridsaťšesťročný Reichelt slávil dvanáste víťazstvo v pretekoch SP, prvé od 3. marca 2015, keď vyhral zjazd v Kvitfjelli.

"Myslím si, že som dosť riskoval, niektoré pasáže som šiel na hrane. Po dvoch predošlých zjazdoch, v ktorých som urobil chyby, som však chcel dnes za každú cenu zísť do cieľa," uviedol Reichelt pre televíznu stanicu ORF.

Rakúsky lyžiar Hannes Reichelt vyhral druhý z dvojice zjazdov Svetového pohára v Garmisch-Partenkirchene. (Autor: TASR/AP)

Sobotňajšie preteky sa oproti piatkovým zaobišli bez vážnych pádov, náročná zjazdovka Kandahar s mnohými terénnymi vlnami však lyžiarov poriadne preverila. Nór Kjetil Jansrud skončil na piatej priečke a prepustil vedúcu pozíciu v priebežnom hodnotení disciplíny Fillovi.

Ten má pred severanom na čele 32-bodový náskok.

"Som spokojný. K víťazstvu mi stále niečo chýba, musím preto ďalej tvrdo pracovať. Možno mi to vyjde na majstrovstvách sveta," poznamenal Fill, ktorý dosiahol tretie pódiové umiestnenie v sezóne. V prvom zjazde v Ga-Pa bol na bronzovom stupienku.

Víkend v Garmischi zakončí nedeľňajší obrovský slalom.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní - Garmisch-Partenkichen (Nem.) - sobotňajšie výsledky: