Dortmund nečakane stratil body, doma remizoval s Darmstadtom

Oba góly Borussie Dortmund strelil Pierre-Emerick Aubameyang.
Oba góly Borussie Dortmund strelil Pierre-Emerick Aubameyang. (Autor: TASR/AP)
SITA|27. sep 2015 o 17:55

V lige sú na druhom mieste. Futbalisti Borussie Dortmund nedokázali potvrdiť úlohu favorita. S nováčikom z Darmstadtu len remizovali 2:2.

BERLÍN. Futbalisti Eintrachtu Frankfurt remizovali v nedeľňajšom dueli siedmeho kola nemeckej Bundesligy s Herthou Berlín 1:1. V drese hostí chýbal pre dlhodobé zranenie slovenský reprezentant Peter Pekarík.

Domácich poslal do vedenia v 22. minúte Alexander Meier. A dlho si udržiavali tesný náskok. Zápas do víťazného konca nedoviedli - osem minút pred vypršaním riadnej hracej doby ratoval bod pre hostí Vladimír Darida.

V záverečnom zápase kola Borussia Dortmund prekvapujúco iba remizovala doma s Darmstadtom 2:2.

Hráč Darmstadtu Marcel Heller (s číslom 20) strieľa gól do siete Dortmundu. FOTO - SITA/AP.

Nováčik v prvom polčase dokázal na Vestfálskom štadióne statočne vzdorovať. A dokonca sa v 17. minúte ujal vedenia. Rýchly protiútok hostí zakončil pohotovou strelou z hranice šestnástky Marcel Heller.

Po zmene strán favorit dokázal svoju prevahu pretaviť aj gólovo. Dvakrát sa presadil kanonier Pierre-Emerick Aubameyang. Záverečné slovo však mali hostia. V 90. minúte vyrovnal Aytac Sulu.

Dortmund je napriek zaváhaniu naďalej spolu s majstrovským Bayernom Mníchov jediným tímom Bundesligy, ktorý ešte neokúsil trpkosť prehry. V tabuľke mu patrí druhé miesto so štvorbodovou stratou na vedúcich Bavorov. Darmstadt je deviaty.