Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Doma zostáva Maťaš s Mažárom

Sportnet|Publikované 16. jan 2006 o 23:00

BRATISLAVA - Tréner slovenských hádzanárov Peter Hatalčík oznámil včera konečnú 16-člennú nomináciu na majstrovstvá Európy vo Švajčiarsku (26. 1. - 5. 2. 2006). Z pôvodnej osemnástky, ktorá si cez víkend dva razy poradila v prípravných dueloch so Švajčia

rskom, napokon vynechal pivota Tatrana Prešov Tomáša Mažára z Tatrana Prešov a spojku MŠK SIRS Považská Bystrica Martina Maťaša.

"Každé podobné rozhodnutie je ťažké. Zvažovali sme všetky za a proti. Verím, že sme nominačnú dilemu vyriešili správne. Maťaš s Mažárom budú teraz trénovať so svojimi klubmi, aby boli pripravení zaskočiť, keby sa náhodou niekto pred odchodom do Švajčiarska zranil. Keďže popri dlhoročnej jednotke Štochlovi je momentálna forma Meluša s Pramukom kolísavá, do mužstva sme zaradili troch brankárov. Bolo by rizikom cestovať na šampionát len s dvoma gólmanmi, nedajbože by sa potom niekto z nich zranil," povedal Peter Hatalčík.

Záverečný blok prípravy, v rámci ktorého sú v piatok a sobotu na programe aj dva modelované duely s juniormi Slovenska, začne nominovaná šestnástka hráčov vo štvrtok. Odlet na ME je naplánovaný na stredu 25. januára. Na európskom šampionáte sa Slováci predstavia v základnej B-skupine, ktorá sa bude hrať v Bazileji a ich súpermi budú postupne Francúzsko (26. 1.), Nemecko (28. 1.) a Španielsko (29. 1.). (sita)

Konečná nominácia hádzanárov SR - brankári: Štochl (Dunaferr SE), Meluš (PLER-Aiport Budapešť), Pramuk (Nyíregyháza), krídla: T. Straňovský (VfB 1861 Forchheim), Polakovič (Barakaldo CB), Antl (Grasshopper Zürich), M. Straňovský (Ademar Leon), pivoti: Pavol Jano (Nyíregyháza), Hlavtúr (Bern/Muri), spojky: D. Valo (MT Melsungen), Kukučka (Dunaferr SE), Tabačko (Contrat Antequera), Tumidalský (Tatran Prešov), Kolesár, Farkašovský (obaja 1. MHK Košice), P. Zaťko (MŠK SIRS Považská Bystrica).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.