Pondelok, 27. septembra, 2021Meniny má Cyprián

Do Soči napokon pôjde krasokorčuliarka Simančíková

Do Soči pocestuje Monika Simančíková. (Autor: TASR)
SITA|23. jan 2014 o 13:21

Pre Nicole Rajičovú ostala pre olympiádu v Soči pozícia náhradníčky a účastníčky pre MS 2014.

BRATISLAVA. Slovensko bude na zimných olympijských hrách v Soči (7. - 23. februára) zastupovať v krasokorčuliarskej súťaži žien Monika Simančíková.

Výkonný výbor Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu uprednostnil nomináciu osemnásťročnej Piešťanky pred Nicole Rajičovou. Simančíková vlani na majstrovstvách sveta v Londýne vybojovala pre Slovensko jednu miestenku do súťaže žien.

Ani jedna nesplnila limit

Ani jedna zo slovenských krasokorčuliarok nesplnila v novembri všetky stanovené kritériá pre účasť na zimných olympijských hrách. Na majstrovstvách Európy v Budapešti minulý týždeň dostala Rajičová ako víťazka internej kvalifikácie možnosť vybojovať si definitívne nomináciu do Soči.

V krátkom programe prekvapila a skončila štrnásta, voľná jazda jej však nevyšla a padla na sedemnástu priečku. Navyše, získala v ňom technické skóre 35,76, čo je o 24 stotín menej, ako vyžadovali kritériá zväzu.

Rajičová síce štyrikrát dosiahla v sezóne lepší bodový zisk, ako je Simančíkovej maximum v sezóne, napokon sa však musí uspokojiť s pozíciou náhradníčky.

Simančíková naplno trénuje

"Na výkonnom výbore si každá členka povedala svoj názor a diskusiou sme prišli k spoločnému záveru. Rajičovej výkon na majstrovstvách Európy poznačila nervozita. Zmenu v nominácii sme nahlásili vo štvrtok už aj na Slovenský olympijský výbor. Od jeho predstaviteľov máme informácie, že ju budú akceptovať. Od mamy Moniky Simančíkovej máme informácie, že jej dcéra už naplno trénuje a pripravuje sa," povedala predsedníčka Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu Felicitas Babušíková.

Zmenou krasokorčuliarskej nominácie, v ktorej podmienečne figurovala ako účastníčka Rajičová a ako náhradníčka Simančíková, sa bude zaoberať výkonný výbor Slovenského olympijského výboru na svojom pondelkovom zasadnutí. Rajičová podľa záverov VV SKrZ pocestuje na marcové majstrovstvá sveta do japonskej Saitamy.

Súvisiace články