Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Do reprezentácie sa vracia Szücs

SITA|22. feb 2011 o 13:55

Rozšírená pôvodná správa a doplnená o hlas reprezentačného trénera SR Zoltána Heistera.

BRATISLAVA. Hádzanári Slovenska si po nie príliš vydarenom účinkovaní na MS 2011 vo Švédsku, kde obsadili konečnú 17. priečku, dlho od reprezentačných povinností neoddýchli. Už o dva týždne ich čaká pokračovanie kvalifikačného snaženia o postup na ME 2012 v Srbsku.

Najbližším súperom Slovákov budú Švédi, s ktorými sa stretnú v stredu 9. marca od 17.30 h v bratislavskej HANT aréne (športová hala na Pasienkoch) a v nedeľu 13. 3. od 18.10 h v odvete v štokholmskej Globe Arena Hovet.

Tréner SR Zoltán Heister zverejnil v utorok na tlačovej besede v Bratislave 16-člennú nomináciu na spomenuté dva šlágre 4. kvalifikačnej skupiny. V porovnaní s kádrom, ktorý bol k dispozícii na januárových MS vo Švédsku, prišlo k piatim zmenám. Vo výbere nefigurujú brankár Martin Pramuk, krídelník Tomáš Straňovský, spojky František Šulc ml., Peter Tumidalský a Juraj Nižnan. Do národného tímu sa vracia Csaba Szücs ml., ktorý prišiel o účasť na spomenutom šampionáte pre zranenie brušného svalu. Staronovými tvárami v mužskej reprezentácii sú krídelník Miroslav Volentics a spojky Maroš Baláž, Vladimír Guzy a Péter Szabó.

"Szücs je už podľa vyšetrení zdravotne v poriadku a trénuje naplno. Šulc si najbližší polrok dáva reprezentačnú pauzu, chce sa sústrediť na pôsobenie v Szegede. Šancu na poste ľavej spojky dám Szabóovi, ktorého dobre poznám z kadetskej a neskôr juniorskej reprezentácie. Je to technický typ hráča, patrí medzi špičkových strelcov v maďarskej lige, momentálne má výbornú formu a dúfam, že bude prínosom. Namiesto T. Straňovského dostane príležitosť Volentics, ktorý je podľa mňa v takej forme, že bude plnohodnotnou náhradou. Do družstva sa vracajú tiež talentovaní Baláž s Guzym, ktorí sa s nami pripravovali aj pred MS. Tentoraz som povolal len dvoch brankárov, keďže nás na rozdiel od účinkovania na svetovom šampionáte čakajú len dva zápasy," uviedol Z. Heister k zloženiu družstva, ktoré má zraz naplánovaný na pondelok 7. marca v Bratislave.

V tabuľke 4. skupiny kvalifikácie ME, ktorej účastníkmi sú aj Čierna Hora a Izrael, patria Slovensku a Švédsku s plným počtom štyroch bodov prvé dve priečky. Na kontinentálny šampionát do Srbska postúpia prvé dva tímy.

Zaujímavosťou je, že Slováci a Švédi sa v jednej skupine stretli aj v základnej fáze MS 2011, kde sa z jednoznačného víťazstva 38:22 (15:14) tešili v Göteborgu reprezentanti "Troch koruniek".

Nominácia hádzanárov Slovenska na dvojzápas kvalifikácie ME 2012 proti Švédsku

brankári: Richard Štochl (Montpellier Agglomeration HB/Fr.), Teodor Paul (FTC-Sporek Budapešť/Maď.)

pivoti: Andrej Petro (Budapest Bank Kecskemét KSE/Maď.), Michal Kopčo (RK Croatia Osiguranje Záhreb/Chorv.), Martin Mazák (FTC-Sporek Budapešť/Maď.)

krídla: Martin Straňovský (Reale Ademar León/Šp.), Tomáš Urban (Tatabánya Carbonex KC/Maď.), Radoslav Antl (Tatran Prešov), Miroslav Volentics (ŠKP Bratislava)

spojky: Daniel Valo (HSG Wetzlar/Nem.), Peter Kukučka (Kadetten Schaffhausen Handball/Švajč.), Csaba Szücs ml. (TV Grosswallstadt/Nem.), Ladislav Tarhai ml. (Pfadi Winterthur Handball/Švajč.), Maroš Baláž (Pick Szeged/Maď.), Péter Szabó (Budapest Bank Kecskemét KSE/Maď.), Vladimír Guzy (1. MHK Košice)

Súvisiace články