Dinamo s Graňákom zdolalo Traktor 5:1

(Autor: TASR)
TASR|4. sep 2013 o 20:53

Duelom finalistov z minulej sezóny odštartoval v stredu 6. ročník Kontinentálnej hokejovej ligy.

MOSKVA. Duelom finalistov z minulej sezóny odštartoval v stredu 6. ročník Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Obhajca Gagarinovho pohára Dinamo Moskva v zostave so slovenským obrancom Dominikom Graňákom vykročil do novej sezóny víťazne, keď na domácom ľade pred 6984 divákmi zdolal Traktor Čeľabinsk suverénne 5:1.

O úvodný gól ročníka sa síce postaral v 8. minúte útočník Traktoru Jegor Dugin, no domácich to nezlomilo a v polovici zápasu v priebehu 93 sekúnd otočili skóre presnými zásahmi Maxima Pestuška a Jurija Babenka.

V tretej tretine ešte poistili víťazstvo Dinama navrátilec z NHL Leo Komarov a ruskí reprezentanti Sergej Soin a Alexej Cvetkov. O jasnej prevahe úradujúceho šampióna svedčí aj pomer striel 39:20.

Dominik Graňák hrajúci v prvej obrannej dvojici Dinama bol s takmer 24 odohratými minútami najvyťaženejším korčuliarom na ľade, na bránku súpera vyslal dve strely.

Dinamo Moskva - Traktor Čeľabinsk 5:1 (0:1, 2:0, 3:0)

Góly: 31. Pestuško, 33. Babenko, 43. Komarov, 45. Soin, 60. Cvetkov - 8. Dugin, 6984 divákov

Domov»Hokej»KHL»Dinamo s Graňákom zdolalo Traktor 5:1