Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

DHC Slavia Praha - ŠKP Štart Bratislava 26:21

SITA|Publikované 12. nov 2006 o 17:32

BRATISLAVA 12. novembra (SITA) - Súhrn výsledkov stretnutí 9. kola hádzanárskej interligy žien WHIL (Women´s Handball International League):

piatok:

HK Slávia Partizánske - ŠKP HK Banská Bystrica 20:31 (6:16)

Najviac gólov: Ďurechová a Michnová po 5 - Kollárová 10, Tobiašová 8

Pok. hody: 6/4 - 3/3, vylúčené: 5 - 7, rozhodovali: Pastierik a Cipov (obaja SR), 150 divákov

Mladé domáce hráčky sa síce snažili, na skúsené Banskobystričanky však nemali. Dobre zachytali brankárky Slávie, ktoré zachránili tím Partizánskeho od vyššej prehry.

sobota:

Iuventa Michalovce - HK Štart Trenčín 37:20 (19:10)

Najviac gólov: Školková 9/1, A. Tóthova 9/2, Kalaninová 6 - Uhliarová 10/7, Z. Bahýlová a Trochtová po 2.

Pok. hody: 3/3 - 9/7, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Černý a Hippík, 750 divákov

Michalovčanky pokračovali vo výborných výkonoch, ktoré predvádzajú od začiatku sezóny. Hráčky Iuventy boli lepšie vo všetkých ukazovateľoch a zaslúžene vyhrali nad Trenčínom rozdielom 17 gólov.

HK Slovan Duslo Šaľa - Sport Slovkov Veselí nad Moravou 27:23 (15:13)

Najviac gólov: Šalatová 7/4, Fečová 5, Pileková 5 - Dorotíková 8/5, Fleková 4

Pok. hody: 8/7 - 5/5, vylúčené: 5 - 6, rozhodovali: Brunovský a Čanda (obaja SR), 400 divákov

Vo vyrovnanom stretnutí sa tešili z víťazstva domáce hráčky, ktoré prevýšili hostky v úspešnosti streľby.

DHC Slavia Praha - ŠKP Štart Bratislava 26:21 (12:8)

Najviac gólov: Zachová 8, Adámková 5, Jonášová a Janečková po 4 - Vachová 6, Madárová 5, Súkeníková 4

Pok. hody: 3/2 - 2/1, vylúčené: 2-5, rozhodovali: Pešek, Pavlát (obaja ČR), 120 divákov

V rýchlom a vyrovnanom stretnutí si domáci tím prakticky stále udržiaval mierny náskok. Slávistky hrali dôraznejšie ako súperky z Bratislavy a celkovo bojovnejším výkonom dosiahli napokon cenné víťazstvo 26:21.

nedeľa:

HC Zlín - SHK ZFP Kunovice 23:21 (15:10 )

Najviac gólov: Budayová 8, Růčková 7, Nevrlá 4 - Štěrbová 7, Molnárová 4, Salčáková 4

Pok. hody: 3/2 - 3/3, vylúčené: 2-5, rozhodovali: Pešta, Poláček (obaja ČR), 670 divákov

Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom mal jednoznačne navrch Zlín. Avšak potom prišla nečakaná zmena, keď sa domácim nepodarilo 11 minút dať gól. Súper dotiahol a dokonca vyhrával 20:18 a 21:20. Šnúrou troch gólov v závere však Zlín nakoniec rozhodol zápas vo svoj prospech.

DHK Zora Olomouc - Casta Sokol Písek 31:22 (16:9)

Najviac gólov: Růžičková, Marcišová, Šašková po 5, Hrbková 5/2 - Keclíková 10/5, Luzumová 4

Pok. hody: 3/3 - 7/5, vylúčené: 6-5, rozhodovali: Bečička, Horák (obaja ČR), 250 divákov

Stretnutie bolo vyrovnané iba v úvodných 15 minútach. Potom favorizované domáce hráčky prevzali iniciatívu a aj napriek množstvu chýb a nevyužitých príležitostí v súboji bezpečne triumfovali.