Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Desaťtisíc fanúšikov bude na štadióne. Prostredníctvom videokonferencie

Hráčov FC Midtjylland môžu fanúšikovia povzbudiť na parkovisku pred štadiónom. Ak zostanú v autách. (Autor: ILUSTRAČNÉ FOTO - TASR/AP)
SITA|28. máj 2020 o 13:16

Kluby v Dánsku sa predháňajú v kreativite.

KODAŇ. Po viac ako dvojmesačnej pauze spôsobenej pandémiou koronavírusu sa vo štvrtok opäť rozbehne najvyššia dánska futbalová súťaž.

Dánske kluby však okrem bodov na ihrisku pred prázdnymi tribúnami rozbehli aj boj o to, kto svojim priaznivcom pripraví lepší zážitok zo svojich zápasov.

Fanúšikovia budú na parkovisku

Keďže fanúšikovia sa tak skoro na štadióny nedostanú, líder tabuľky FC Midtjylland ponúkne až dvom tisícom osôb možnosť sledovať svoje zápasy priamo vo svojich autách na parkovisku pred svojim štadiónom.

Klub nainštaloval obrovské obrazovky, na ktorých fanúšikom neunikne ani jedna akcia priamo z trávnika. Hráči tiež budú mať možnosť vidieť, akú podporu majú na neďalekom parkovisku, keďže zábery z neho bude premietať na štadióne.

"Je super, že ľudia budú parkovať hneď pred štadiónom a dostanú možnosť naživo sledovať zápasy namiesto toho, aby sedeli doma na gauči pred televíznou obrazovkou," povedal kapitán klubu Erik Sviatchenko.

Prenesú na štadión obraz aj zvuk

Konkurenčný tím AGF Aarhus zdvihol latku ešte vyššie a na pomoc si zobral nové technológie. Popri postrannej čiare svojho domáceho štadióna nainštaloval obrovské obrazovky, na ktorých môže zobraziť až 10-tisíc tvárí svojich priaznivcov, ktorí sa do videokonferencie pripoja prostredníctvom platformy Zoom.

Fanúšikovia sa tak dostanú aj do televízneho prenosu. "Pozorne sledujeme nášho rivala FC Midtjylland. Keď sme videli, čo chystajú, my sme chceli vymyslieť niečo lepšie a väčšie," ozrejmil Sören Höjlund Carlsen z komunikačného oddelenia AGF Aarhus. Klub tiež hľadá spôsob, ako na štadión preniesť zvuk zo Zoomu, aby priaznivci mohli tiež povzbudzovať svojich miláčikov. "

Musíme zabezpečiť, aby ten zvuk nepôsobil príliš rušivo," dodal Carlsen.

Futbalové kluby po celom svete hľadajú spôsoby, ako aspoň trochu "oživiť" opustené tribúny počas súťažných duelov svojich tímov.

Mnohé na štadiónoch rozmiestnili kartónové podobizne svojich fanúšikov, iné na tribúny posadili figuríny či rozmiestnili veľké transparenty.

Súvisiace články