Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Depetris zrejme prestúpi do mexického klubu Monarcas Morelia

David Depetris smeruje do Mexika. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 10. júl 2014 o 11:57

Dvojnásobný slovenský reprezentant David Depetris je na ceste na najvyššej mexickej súťaže.

MORELIA. Člen širšieho kádra slovenskej futbalovej reprezentácie David Depetris s najväčšou pravdepodobnosťou bude pokračovať v kariére v mexickom klube Monarcas Morelia.

Ten v uplynulej sezóne najvyššej domácej súťaže skončil v dlhodobej časti na šiestom mieste a potom vo štvrťfinále stroskotal na neskoršom šampiónovi Club León.

Informáciu o možnom nadviazaní spolupráce prinieslo viacero zdrojov na sociálnej sieti Twitter.

V Turecku ukončil zmluvu

Konto Monarcas VAVEL dokonca pripojilo fotografiu argentínskeho rodáka disponujúceho slovenským pasom v drese spomenutého mexického mužstva s popiskou:

"Depetris je v Morelii, v piatok ho klub predstaví ako novú posilu spoločne s Luisom Cardozom."

David Depetris sa dohodol začiatkom júna na predčasnom ukončení zmluvy s tureckým klubom Caykur Rizespor. Kontrakt platil do leta 2016.

Dvojnásobný reprezentant

Juhoameričan prestúpil ako najlepší strelec Corgoň ligy 2012/2013 do Turecka v roku 2013, jarnú časť uplynulej ligovej sezóny strávil na hosťovaní v Sigme Olomouc.

Dvadsaťpäťročný útočník nastúpil v drese SR len dvakrát, v oboch prípadoch to boli medzištátne prípravné stretnutia. Ani raz neskóroval.

Monarcas Morelia je národný šampión z roku 2000. V Mexiku však odovzdávajú až dva tituly ročne - letný a zimný. Monarcas dominovali v zimnej časti.

Súvisiace články