Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Depetris mieri z Trenčína do druhej tureckej ligy

(Autor: caykurrizespor.org.tr)
Pavol Spál, SITA|22. jan 2013 o 11:27

Argentínsky útočník sa dohodol s Rizesporom, ktorému patrí 4. priečka v tabuľke druhej najvyššej súťaže.

ISTANBUL. BRATISLAVA. Na jeseň búral v našej futbalovej lige rekordy, ale potom, čo sa mu v decembri 2012 skončila v Trenčíne zmluva, rozhodol sa odísť.
Argentínčan David Depetris (na snímke caykurrizespor.org) podpísal tri aj polročnú zmluvu s tureckým druholigovým klubom Caykur Rizespor.


Je to možno prekvapenie, lebo sa očakávalo, že posilní skôr tím z najvyššej súťaže. Bol voľným hráčom, takže Turci ho získali zadarmo.


„Som prekvapený. Je to zrejme skôr rozhodnutia agenta ako hráča. My ako klub sme mali lepšie ponuky k dispozícii. Mal určite možnosť sa rozhodnúť pre lepší klub. Čas ukáže, či spravil dobre,“ vravel generálny manažér Trenčína Róbert Rybníček.
O jeho služby mali záujem i v Česku, Švajčiarsku, Grécku či Rumunsku. Rizesporu patrí v druhej najvyššej súťaže s tridsiatimi bodmi štvrtá priečka. Od lídra Manisasporu má štvorbodový odstup.
Depetris po päťročnom angažmáne v Trenčíne túži reprezentovať Slovensko a vybavuje si občianstvo.


„Všetky podklady k žiadosti o občianstvo už sú na Slovensku. Zaslal som aj dokumenty, ktoré som zháňal v Argentíne,“ tvrdil nedávno Depetris. Najbližší zápas Slovákov (6. februára v Belgicku) však zrejme aj keby bol záujem nestihne pre zdĺhavý proces. Angažmánom v 2. tureckej lige si navyše cestu do slovenskej reprezentácie zrejme skomplikoval.

V prvom kole tejto sezóny vytvoril Depetris historický rekord Corgoň ligy – v priebehu tridsaťjeden minút dal štyri góly. Argentínčan strelil na jeseň celkovo šestnásť gólov, čím prekonal Semeníka (1995) i Luhového (1997). Toľko gólov nestrelili na jeseň všetci hráči Trnavy či Banskej Bystrice dohromady. Argentínčan strelil v období 2005 – 2007 za argentínskeho druholigistu Atlético de Rafaela desať gólov.
Server transfermarkt odhaduje jeho cenu na päťstopäťdesiattisíc eur.

Súvisiace články