Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Hral aj na MS vo futbale. Dánsky hráč dostal koronavírus

Dán Thomas Kahlenberg (vľavo) a Zlatan Ibrahimovič zo Švédska počas prvého zápase baráže o postup na EURO 2016. (Autor: TASR)
SITA|5. mar 2020 o 17:23

Je umiestnený v karanténe.

KODAŇ. Bývalého dánskeho futbalistu Thomasa Kahlenberga pozitívne testovali na nový koronavírus, ktorý sa už niekoľko týždňov šíri po celom svete.

Tridsaťšesťročný účastník MS 2010 v JAR sa tak ocitol v karanténe, kde sa snaží vyliečiť.

Kahlenberg sa nedávno vrátil z návštevy Amsterdamu a v nedeľu zavítal na zápas dánskej najvyššej súťaže medzi kodanskými mužstvami Bröndby a Lyngby.

Podľa prvého menovaného klubu celkovo umiestnili do domácej karantény dovedna 13 osôb.

Lyngby uviedlo, že sú v nej aj traja hráči tohto tímu - Martin Örnskov, Kasper Jörgensen a Patrick da Silva, ktorí prišli do kontaktu s Kahlenbergom.

Funkcionár Bröndby Carsten V. Jensen vyzval fanúšikov, ktorí sa stretli s týmto niekdajším ofenzívnym hráčom VfL Wolfsburg či AJ Auxerre, aby kontaktovali klub za účelom zdravotnej prehliadky. Lekári následne posúdia o ich zaradení do karantény

Kahlenberg reprezentoval Dánsko v rokoch 2003 - 2014, okrem spomenutého "mundialu" v Afrike sa predstavil aj na ME 2004 v Portugalsku. Za "dánsky dynamit" nastúpil v 47 stretnutiach a strelil päť gólov.

Súvisiace články