Francúz Kentin Mahe (vľavo) v súboji s Dánom Simonom Haldom Jensenom. (Autor: TASR/AP)
TASR|30. jan 2022 o 17:20 (aktualizované 30. jan 2022 o 17:38)

Najväčší favorit na zlato sa teší z bronzu.

ME v hádzanej 2022 - zápas o 3. miesto

Dánsko - Francúzsko 35:32 pp (29:29, 13:14)

Góly: Holm 10, Kirkelokke 5, Lauge Schmidt 4, Saugstrup 3, Svan 3, Mensing 3, Hald Jensen 2, Mensah Larsen 2, Landin Jacobsen 2, E. Jacobsen - Mahe 8, Descat 7, Lenne 5, Tournat 4, Kounkoud 3, Mem 3, Fabregas, Richardson

Rozhodovali: Horáček, Novotný (obaja ČR), vylúčení: 4:2, 7 m hody: 3/3 - 1/0, ŽK: 1:0, 10 021 divákov

BUDAPEŠŤ. Hádzanári Dánska sa na majstrovstvách Európy stali držiteľmi bronzových medailí. V Budapešti zdolali Francúzov 35:32 po predĺžení a vrátili im tak prehru zo záveru nadstavbovej časti turnaja.

Najlepším strelcom zápasu bol autor desiatich gólov Dán Jacob Holm. Pre úradujúcich majstrov sveta Dánov je to štvrtá bronzová medaila v histórii ME, z ktorých majú celkovo sedem cenných kovov (2-1-4).

Olympijskí víťazi Francúzi tak nezopakovali bronzový úspech z roku 2018 a v histórii európskych šampionátov majú naďalej bilanciu 3-0-2.

Priebeh zápasu Dánsko - Francúzsko

Francúzi mali lepší vstup do zápasu a v jeho úvode sa viackrát dostali do tesného náskoku. Od stavu 5:5 odskočili súperovi na rozdiel štyroch gólov (5:9), ale Dáni postupne sťahovali z tohto manka.

Kirkelokke, ktorý dovtedy gólovo mlčal, strelil dva góly po sebe a v 22. minúte upravil na 11:12. Na 13:13 vyrovnal Dán Landi, ale Francúzi predsa len išli do šatní spokojnejší, keďže najtesnejší náskok im zabezpečil Fabregas.

Prvý gól po zmene strán strelil Mahe a zvýšil na 13:15, no Dáni opäť doťahovali. Holm v 37. minúte svojím siedmym gólom v zápase vyrovnal na 17:17.

Mahe síce krátko na to vrátil Francúzom vedenie, ale následná séria štyroch gólov Dánska znamenala skóre 21:18. Aj Dáni však prišli o sľubný náskok. Francúzi zaznamenali od stavu 22:20 tri góly po sebe a opäť boli vo vedení.

Záver druhého polčasu priniesol drámu. Jacobsen najskôr vyrovnal na 28:28 a následne dánsky brankár Landin, podporený dôraznými spoluhráčmi, udržal nerozhodné skóre. Hansen dostal Dánov do vedenia 29:28, ale Francúzi po oddychovom čase vyrovnali po tečovanej strele Mema.

V úvode predĺženia dominovali Dáni, ktorí v ňom prakticky rozhodli o víťazstve. Francúzi viackrát zlyhali v ofenzíve a súper im tromi gólmi odskočil na 32:29.

Francúzi síce dvakrát znížili, ale gól brankára Landina znamenal štvorgólový náskok Dánov (35:31) a o víťazstvo už neprišli.

Domov»Halové športy»Hádzaná»O bronze rozhodlo až predĺženie. Dáni zdolali šampiónov z Tokia