Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Dánske prekliatie Šale trvá

Sportnet|25. okt 2006 o 00:00

BRATISLAVA „Aj som si zanadávala. A poriadne,“ priznala sa trénerka hádzanárok Dusla Šaľa Darina Braunová, keď sa dozvedela meno súpera v 3. kole Pohára víťazov pohárov. Viedenský žreb prisúdil Šaliankam dánsky GOG Gudme.

„Viacerí mi to už potvrdili. Je to najlepší tím v súťaži,“ povzdychla si Braunová. Práve dánskemu družstvu sa chcela pred žrebom vyhnúť. Veď za posledných šesť rokov v pohárovej Európe päťkrát stroskotali na dánskej prekážke. Postupne Šaľu vyradili Frederiksberg, Frederikshavn, Viborg, Horsens a vlani Ikast.

„Ani mi to nepripomínajte. Hoci aj Gudme menilo káder, zostáva favoritom dvojzápasu. Určite však budeme bojovať,“ dodala Braunová.

Duslo z desiatich duelov proti dánskemu tímu vyhralo len dva a s Viborgom inkasovalo najvyššiu domácu klubovú prehru v histórii (16:33).

Ptuj zatiaľ neznámou

Iuventa Michalovce, ktorej dva góly chýbali k postupu do skupinovej fázy Ligy majstrov, pocestuje v 3. kole Pohára EHF do Slovinska. Zahrá si proti ŽRK Ptuj, ktorému po 5. kole slovinskej ligy patrí tretia priečka. Východniarky o Ptuji včera veľa nevedeli.

„Prvotný pocit však nie je zlý a dúfam, že to bude zdolateľný protivník,“ odhadoval tréner Iuventy Dušan Daniš.


Krejčířa žreb rozladil

Najmenej cestovania budú mať Bystričanky v Challenge Cupe. Čaká ich Zora Olomouc, s ktorou hrajú spoločnú česko-slovenskú súťaž. „S Olomoucom máme za posledné obdobie nepriaznivé skóre. Výborne sa poznáme a bude to kto z koho,“ myslí si tréner ŠKP Štefan Kelemen, ktorého zverenky len v nedeľu za Moravou prehrali 23:31.

„Je to nanič. Klub zaplatí stotisíc korún za pohárovú Európu a pridelia nám súpera z rovnakej súťaže,“ lamentoval tréner Olomouca Luboš Krejčíř. „Oba zväzy by sa mali spoločne na pôde EHF pokúsiť presadiť, aby v úvodných fázach pohárov nemohli proti sebe hrať kluby z rovnakej domácej súťaže. Postupové šance sú 60:40 pre Bystričanky, lebo taký zlý výkon, ako v nedeľu, asi tak skoro nezopakujú,“ dodal Krejčíř.

Žreb 3. kola európskych pohárov

Pohár EHF: ŽRK Mercator Tenzor Ptuj (Slovin.) - Iuventa Michalovce

Pohár víťazov pohárov: GOG Svendborg TGI Gudme (Dán.) - Slovan Duslo Šaľa

Challenge Cup: ŠKP Banská Bystrica - DHK Zora Olomouc

Prvé zápasy sa hrajú 6. / 7. januára, odvety 13. / 14. januára.

Súvisiace články